Piątek, 14 Listopada, 2025
Piłka nożna
Dziś 20:45
Polska
Holandia
-
-
Piłka nożna
Jutro 18:00
Gruzja
Hiszpania
-
-
Sporty walki
Jutro 20:00
Krystian Kaszubowski
Dawid Kuczmarski
-
-
Sporty walki
Ndz 00:00
Viacheslav Borshchev
Matheus Camilo
-
-
Piłka nożna
Ndz 20:45
Włochy
Norwegia
-
-
Piłka nożna
Pon 20:45
Malta
Polska
-
-

Kontrowersja? Tak sędziowie punktowali walkę Gamrota z Hookerem!

Opublikowane 18 sierpnia 2024, 07:19
przez Przemek Krautz
2
7
Brak komentarzy

Znamy karty sędziowskie po walce Mateusza Gamrota. Wiemy, jak wyglądała punktacja jego przegranego pojedynku.

Podczas gali UFC 305 „Gamer” stanął do walki z Danem Hookerem. Polak był największym faworytem na karcie głównej, ale wiadomym było, że przeciwnik postawi bardzo trudne warunki, jak robił to poprzednio z naprawdę mocnymi zawodnikami.

Karty punktowe Gamrot vs Hooker

W pierwszej rundzie Gamrot zadał rywalowi spore obrażenia, rozbijając twarz i naruszył go. Nowozelandczyk dopiero pod koniec odsłony miał swoje momenty, ale wygrana bez wątpienia powinna trafić na konto Polaka.

Niestety dwóch sędziów widziało to inaczej i według nich Hooker zwyciężył 10-9. Kolejna runda to jednogłośne zwycięstwo Gamrota, kiedy wydawało się, że to rywal radzi sobie lepiej. Natomiast ostatnią wygrał Nowozelandczyk u każdego z arbitrów.

Takie sędziowanie bez wątpienia wzbudzi kontrowersje. O ile niejednogłośny werdykt mógł trafić na konto jednego lub drugiego, o tyle punktacja konkretnych rund jest zaskoczeniem. Jeszcze gorzej wyglądało to w przypadku starcia Tai Tuivasa vs Jairzinho Rozenstruik. Surinamczyk pewnie wygrywał całą walkę, a mimo to u jednego z sędziów przegrał każdą rundę.

Poniżej karty punktowe z walki Gamrot vs Hooker:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
7
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO