Budda zatrzymany w sprawie grupy przestępczej! CBŚP wydało oficjalny komunikat
przez Przemek Krautz
Centralne Biuro Śledcze Policji wydało komunikat w sprawie zatrzymania “Buddy”. Popularny youtuber jest w rękach służb wraz z kilkoma innymi osobami.
Kamil L. tworzył filmy o tematyce motoryzacyjnej, jednak najbardziej zasłynął za sprawą loterii. Internauci, kupując głosy, mogli brać udział w losowaniu samochodów o dużej wartości. Organizował je m.in. razem z freakową federacją FAME i stworzył dla niej specjalnego Dodge’a RAMa, który trafił do Roberta Pasuta po gali w Gliwicach.
Sprawdź kurs w Superbet
CBŚP o zatrzymaniu “Buddy”
W minioną niedzielę “Budda” przeprowadził pożegnalną loterię, której wartość nagród wyniosła kilka milionów złotych. Do wygrania był m.in. dom w Zakopanem, kilka samochodów, oraz konsole PlayStation. Wygląda jednak na to, że mogą one nie trafić do zwycięzców.
Wczorajszym eventem chciał zakończyć swoją działalność w Internecie, gdyż w ostatnim miesiącach pojawiło się sporo zarzutów w jego stronę. Niespodziewanie w poniedziałek media obiegła informacja o tym, że został zatrzymany wraz ze swoją partnerką oraz innymi podejrzanymi.
Skonfiskowano zarówno jego samochody, jak i auta, które były nagrodami w ostatniej loterii. Świadkowie działań służb opublikowali w social mediach nagrania oraz zdjęcia, na którym możemy zobaczyć, jak pojazdy są transportowane na lawetach.
#budda się doigrał i na lawetach wszystko wyjeżdża xD reszta w komentarzach pic.twitter.com/ZD8YTVUqFP
— 😼😼😼 (@n0m0lk) October 14, 2024
Sprawa wywołały ogromne zamieszanie w social mediach, więc CBŚP postanowiło wydać komunikat. Zatrzymania dotyczą zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym hazardem i loteriami internetowymi.
– Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, dziś od godzin porannych wykonują czynności na terenie Warszawy i województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego do sprawy dot. grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem oraz loteriami internetowymi. Na tym etapie sprawy, dla dobra prowadzonego postępowania, nie przekazujemy szczegółowych informacji na temat wykonywanych czynności. Sprawę nadzoruje Prokuratura Krajowa – czytamy w komunikacie.
Aby loteria w ogóle mogła się odbyć, jej organizatorzy musieli sprzedawać e-booki, do których dodawano losy. Państwo ma monopol na działalność loterii pieniężnych, więc był to jeden ze sposobów na obejście przepisów. Ponadto sprzedaż e-booków jest opodatkowana niższym VAT-em wynoszącym 5 procent.
W rzeczywistości jednak sprawa może być znacznie poważniejsza, gdyż nie znamy kulis loterii. Głośno było jednak o rejestrowaniu przez “Buddę” aut za granicą czy współpracy z osobami o kryminalnej przeszłości jak właściciel MGP Garage. Sam zarzut o działanie w grupie przestępczej, której celem było dokonanie przestępstw skarbowych grozi wyrokiem od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Informacja dotycząca dzisiejszych działań @CBSPolicji ⬇️ pic.twitter.com/WGymcZH3qs
— Centralne Biuro Śledcze Policji (@CBSPolicji) October 14, 2024