
Legia Warszawa z kolejną karą od UEFY

przez Mateusz Adamek
Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz Legia Warszawa to duet, który zwiastuje kłopoty. Największa europejska organizacja piłkarska nałożyła kolejną karę na stołeczny klub. Tym razem jest to pokłosie niedawnego starcia z Molde.
UEFA karze Legię
Warszawska Legia poczyna sobie w trwającej edycji Ligi Konferencji wręcz znakomicie. Wojskowi jako jedna z dwóch polskich drużyn uzyskali awans do najlepszej ósemki rozgrywek. Już niebawem podopiecznych Goncalo Feio czeka ćwierćfinałowy pojedynek z londyńską Chelsea.
Sprawdź kurs w Superbet

Nim do niego dojdzie, z klubowej kasy warszawian ubędzie około 3250 euro. Tyle piętnastokrotni mistrzowie Polski muszą przelać na konto europejskiego związku w ramach kary za zachowanie swoich kibiców podczas potyczki z Molde. W trakcie rywalizacji z norweską ekipą fani Legii rzucali na boisko różne przedmioty. Nie umknęło to uwadze przedstawicieli UEFY, którzy opisali całe zajście w specjalnym protokole.
Kolejnym spotkaniem Guala i spółki w europejskich pucharach będzie domowy mecz ze wspomnianymi wcześniej The Blues. Pierwszy gwizdek tego arcyciekawego starcia zaplanowano na godz. 18:45 w dniu 10 kwietnia bieżącego roku.