Poniedziałek, 16 Czerwca, 2025

Merab Dvalishvili obronił pas na UFC 316! Poddał O’Malleya w 3. rundzie [WIDEO]

Opublikowane 8 czerwca 2025, 07:07
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W walce wieczoru gali UFC 316 kibice otrzymali rewanż o tytuł mistrza kategorii koguciej. Merab Dvalishvili po raz drugi zmierzył się z Seanem O’Malleye’em – tym razem jako broniący pasa czempion.

Zanim Gruzin po raz pierwszy skrzyżował rękawice z “Sugarem”, przez długi czas znajdował się na pozycji obowiązkowego pretendenta. Problemem był jednak jego przyjaciel i ówczesny mistrz, Aljamain Sterling. Merab stanowczo odmawiał starcia z kolegą z sali. Wszystko zmieniło się, gdy O’Malley brutalnie odebrał tytuł Sterlingowi, nokautując go w Bostonie.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Nowy mistrz raz obronił tytuł, pokonując Marlona Verę, a następnie stanął naprzeciw nieustępliwej „Maszyny” z Gruzji. W pierwszym pojedynku Dvalishvili zrobił to, z czego słynie – bezlitośnie narzucił tempo i grapplingową presję, dominując O’Malleya na pełnym dystansie.

Jako czempion, Merab miał na koncie jedną obronę – w lutym tego roku zdemolował Umara Nurmagomedova. Teraz nadszedł czas na kolejne wyzwanie i powrót do rywalizacji z „Sugarem”. Czy i tym razem Dvalishvili okazał się lepszy?

Dvalishvili vs. O’Malley – Relacja

O’Malley zajął środek oktagonu, zaatakował obrotówką na tułów. Dvalishvili dużo się ruszał, ale w pierwszych minutach był jedynie tłem dla Amerykanina. Sean dobrze wyprowadzał stopujące proste, schodził z linii ciosu Meraba. Wreszcie jednak Gruzin sięgnął uciekającego pretendenta i przewrócił go na matę. “Sugar” lepiej wyglądał w departamencie grapplingu, potrafił się wyswobodzić z klinczu Gruzina. Merab przechwycił nogi O’Malleya i obalił go raz jeszcze.

Merab zaczął drugą rundę od wywierania presji. “Maszyna” dociskała rywala, który celnie bił mocnymi, acz pojedynczymi ciosami. Dvalishvili, gdy tylko miał okazję, bił ile wlezie krótkimi ciosami. Sean dobrze kontrolował dystans. Merab doskoczył z obszernymi cepami, O’Malley uniknął obalenia. Merab nie zdołał obalić “Sugara”, który z kolei czyhał na kontrę prawym… ale to Gruzin go złapał na cios! Nie zdołał jednak przewrócić.

W trzeciej rundzie Merab szybko poszukał sprowadzenia, ale znalazł jedynie kontrę O’Malleya. Za moment jednak pretendent przywitał się plecami z matą. Gruzin kontrolował go i nie dał zagrozić. Sean podsunął się wreszcie pod siatkę, gdzie powoli wracał na nogi… by ponownie wylądować na deskach. Merab ruszył po duszenie! Sean O’Malley odklepał!

Wynik: Merab Dvalishvili wygrał przez poddanie w 3. rundzie!

Wideo pojawi się wkrótce…

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO