Poniedziałek, 10 Listopada, 2025

UFC 320: Z piekła do nieba! Prochazka znokautował Rountree w 3. rundzie [WIDEO]

Opublikowane 5 października 2025, 05:29
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Podczas UFC 320 do akcji powrócił Jiri Prochazka. Czeski samuraj zmierzył się z Khalilem Rountree.

Świeżo upieczony magister czeskiego uniwersytetu wrócił do akcji. Jiri Prochazka był wymieniany w wąskim gronie potencjalnych pretendentów do walki z Magomedem Ankalaevem, jednak ostatecznie musiał obejść się smakiem.

UFC zestawiło go z Khalilem Rountree. Amerykanin jeszcze w ubiegłym roku przystąpił do title shota przeciwko Alexowi Pereirze, ale skończył ciężko porozbijany. Przed kilkoma miesiącami, na premierowej gali w Azerbejdżanie, wypunktował Jamhala Hilla.

Znając styl walki obu zawodników nikt nie miał wątpliwości, iż możemy być świadkami ciężkiego nokautu.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

UFC 320: Prochazka vs Rountree – relacja i przebieg walki

Prochazka dystansował Rountree od początku walki, straszył low kickami i frontem na tułów. Rywal cierpliwie wyczekiwał swojej szansy i wstrzelił się z lewym w kontrze. Jiri dużo się ruszał i szachował pozycją. Uskoczył przed prawym na głowę, ale zgarnął prawy na korpus i mocny lewy na głowę. Potężne kopnięcie Amerykanina na tułów i kolejnych kilka na nogę. Szeroko ustawiony na nogach Prochazka oberwał kolejnym na tułów, odpowiedział latającym kolanem, które zamarkowało superman punch! Podrażniony Czech oberwał kilkoma ciosami, Rountree zyskiwał przewagę. Khalil błyskawicznie wskoczył z szarżą na wykonującego „straszaka” Jiriego.

Druga runda to kolejny szybki początek Rountree, który natychmiast ruszył z bokserską szarżą. Prochazka zaczął się otwierać, rywal trafił go prostym na tułów. Amerykanin wyglądał dużo pewniej na tle ślizgającego się na macie Jiriego. Prawy cep był bliski szczęki Prochazki, który atakował pojedynczymi ciosami, ale otwierał się jedynie na kontry Khalila Rountree. Amerykanin nie dawał Czechowi chwili wytchnienia i kąsał go boksersko. Prochazka nie potrafił rozwinąć się z żadną serią. Co innego rywal, który rozkręcał się i dominował w oktagonie.

Prochazka natychmiast w 3. rundzie przystąpił do ataku, ale Rountree go kontrował potężnymi ciosami. Jiri zaczął szukać chaosu, naruszył Amerykanina, który jednak również sięgnąć mocnym uderzeniem. Prochazka zbliżał się bez gardy, potężna seria sięgnęła szczęki „War Horse’a”! Jiri rozcinał Rountree, który obrywał każdym możliwym uderzeniem Czecha. Prochazka złapał klincz szukając dewastujących kolan. I posłał wreszcie rywala na deski!

Wynik: Jiri Prochazka wygrał przez KO w 3. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO