Środa, 11 Marca, 2026

Ewelina Woźniak poznała rywalkę na XTB KSW 116. Polka zmierzy się z Francuzką

Opublikowane 11 lutego 2026, 08:38
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Organizacja KSW ujawniła nazwisko rywalki Eweliny Woźniak.

W starciu pań gali XTB KSW 116 w Gorzowie Wielkopolskim do okrągłej klatki wkroczy efektownie walcząca Ewelina Woźniak (10-3, 2 KO, 5 Sub) i przywita w niej doświadczoną Evę Dourthe (9-7, 2 Sub). Do pojedynku w kategorii słomkowej dojdzie 14 marca w Arenie Gorzów.

Sprawdź kurs w Superbet

Do 255 PLN zł bonusu we freebetach na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Ewelina Woźniak poznała rywalkę na KSW 116

Ewelina Woźniak ma za sobą cztery pojedynki w okrągłej klatce, z których trzy wygrała, a dwa razy zdobyła wyróżnienia za najlepsze poddania wieczoru. Ostatni raz rywalizowała w sierpniu zeszłego roku i pokonała Monikę Kučinič. Polka przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2018, a dziś ma na swoim koncie trzynaście profesjonalnych pojedynków, z których dziesięć zwyciężyła. Zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares. Popularna „Szalona Królowa” z sukcesami walczyła do tej pory nie tylko w MMA, ale też w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu. Poza Polską rywalizowała w Anglii, Czechach i Francji.

Eva Dourthe rywalizuje zawodowo od 2017 roku. Stoczyła szesnaście pojedynków, z których dziewięć wygrała. Doświadczenie zbierała w całej Europie. Rywalizowała w Belgii, Finlandii, Polsce, Niemczech, Francji, Czechach i na Ukrainie. Wywalczyła pas mistrzowski Belgijskiej organizacji European Beatdown. Była też pretendentką do tytułu organizacji WWFC i Oktagon. Zawodniczka z Francji po raz pierwszy wejdzie do klatki KSW, ale miała już okazję walczyć nad Wisłą i pokonała wówczas znaną z KSW Katarzynę Lubońską.

Aktualna karta walk KSW 116

Walka wieczoru:

  • 77,1 kg/170 lb: Adrian Bartosiński #C (17-1, 12 KO, 2 Sub) vs. Madars Fleminas #6 (14-7, 7 KO, 1 Sub) – Walka o pas kategorii półśredniej KSW

Karta główna:

  • 93 kg/206 lb: Damian Piwowarczyk #2 (10-4, 5 KO, 4 Sub) vs. Sergiusz Zając #4 (8-1, 8 KO)
  • 83,9 kg/185 lb: Tomasz Romanowski #5 (19-11 1NC, 7 KO, 1 Sub) vs. Bartosz Kurek (5-0, 2 KO, 1 Sub)
  • 93 kg/206 lb: Bartosz Leśko #3 (15-6-2, 2 KO, 7 Sub) vs. Bartosz Szewczyk #6 (9-4-1, 6 KO, 1 Sub)
  • 52,2 kg/115 lb: Ewelina Woźniak (10-3, 2 KO, 5 Sub) vs. Eva Dourthe (9-7, 2 Sub)

Darmowe walki:

  • 70,3 kg/155 lb: Wojciech Kawa (9-4, 6 KO) vs. Oleksandr Moisa (4-2, 3 KO)
  • 61,2 kg/135 lb: Andrzej Karkuła (5-1, 4 Sub) vs Dominik Mazur (2-1, 1 Sub)

Źródło: informacja prasowa.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments