UFC Baku: Bohaterowie gali spotkali się na scenie. Oleksiejczuk gotowy do walki z Magomedovem
przez Jakub Hryniewicz
Odliczanie do gali UFC Baku dobiega końca. W piątkowy wieczór zawodnicy pojawili się na oficjalnej ceremonii ważenia, podczas której po raz ostatni spojrzeli sobie w oczy przed sobotnimi pojedynkami.
Historyczne wydarzenie w stolicy Azerbejdżanu odbędzie się już w tę sobotę. Pierwsze walki karty wstępnej rozpoczną się o godzinie 15:00 czasu polskiego, natomiast karta główna wystartuje o 18:00. Jako pierwsi w tej części gali do oktagonu wejdą Michał Oleksiejczuk i Abus Magomedov.
Sprawdź kurs w SUPERBET – Transmisja UFC za darmo!
Ostatni przystanek przed wejściem do oktagonu
Po zakończeniu oficjalnego ważenia przyszła pora na tradycyjne face to face. Na scenie zameldowali się bohaterowie wszystkich najważniejszych pojedynków UFC Baku, a kibice mogli zobaczyć ostatnie spojrzenia rywali przed sobotnimi walkami.
W centrum uwagi polskich fanów znalazł się oczywiście Michał Oleksiejczuk. „Husarz” już wcześniej zwrócił na siebie uwagę miejscowej publiczności, gdy przed hotelem rozdawał kibicom gadżety otrzymane od UFC. Ten prosty gest sprawił, że reprezentant Polski zyskał wielu sympatyków jeszcze przed wejściem do oktagonu.
Teraz atmosfera była już zdecydowanie bardziej poważna. Oleksiejczuk stanął twarzą w twarz z Abusem Magomedovem. Reprezentujący Niemcy zawodnik pochodzący z Dagestanu przystąpi do walki po porażce z Joe Pyferem i z pewnością będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę.
Dla Michała sobotni występ może okazać się jednym z najważniejszych w dotychczasowej karierze w UFC. Czwarte kolejne zwycięstwo mogłoby otworzyć mu drogę do pojedynków z czołowymi zawodnikami kategorii średniej.
Poniżej możecie obejrzeć nagranie z oficjalnej ceremonii ważenia przed UFC Baku: