Błaszczykowski i jego fundacja przeznaczyli 400 tysięcy na walkę z pandemią.

0
Fot. Jakub Błaszczykowski, PAP
Fot. Jakub Błaszczykowski, PAP

Kapitan Wisły Kraków jako jedna z pierwszych osób zabrał głos w sprawie koronawirusa i zwrócił się z prośbą do PZPN o tymczasowe zawieszenie rozgrywek.

Sportowiec od samego początku był świadomy powagi sytuacji związanej z chorobą i apelował za pośrednictwem social mediów – „Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich”.

Do sugestii piłkarza przychylił się Zbigniew Boniek, a zaraz po nim władze Ekstraklasy. Wszystkie mecze zostały wstrzymane do 26 kwietnia. Jeśli jednak sytuacja się nie zmieni, tymczasowe zawieszenie ligi zostanie przedłużone.

W Polsce dotychczas odnotowano ponad 425 zachorowań i 5 ofiar. Sportowiec znany ze swojej charytatywnej działalności przeznaczył dużą kwotę, która zostanie wykorzystana do walki z wirusem.

Fundacja „Ludzki gest”, założona właśnie przez Jakuba Błaszczykowskiego poinformowała na swoim Facebooku o przekazaniu 400 tysięcy złotych.

Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z…

Publiée par Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski sur Jeudi 19 mars 2020

Źródło: TVP INFO

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments