Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Wielka szansa Lewandowskiego. FIFA wybierze piłkarza roku

Fot. Robert Lewandowski
Opublikowane 17 sierpnia 2020, 14:29
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. Robert Lewandowski

Jak przekazała gazeta “Bild”, FIFA potwierdziła, że już niedługo odbędzie się głosowanie na najlepszego piłkarza na świecie.

Pod koniec lipca “France Football” przekazało, że w tym roku nie odbędzie się plebiscyt Złotej Piłki. Zrezygnowano z głosowania na najlepszego piłkarza roku. Francuski dziennik uznał, że z powodu pandemii sezon jest zbyt nietypowy, żeby przyznać nagrodę.

To nie była łatwa decyzja, ale naprawdę się baliśmy, że Złota Piłka nie zostanie przyznana sprawiedliwie – przekazał redaktor naczelny Pascal Ferre.

Taka decyzja mocno uderzyła w Roberta Lewandowskiego, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze i miał spore szanse na zdobycie Złotej Piłki. Lewy jest już królem strzelców Bundesligi oraz Pucharu Niemiec, prawdopodobnie zostanie też liderem w tej klasyfikacji w Lidze Mistrzów.

Dzisiaj pojawiła się jednak informacja, że FIFA przeprowadzi głosowanie na najlepszego piłkarza roku. Odbędzie się ono na początku października, a nominacje zostaną ogłoszone po zakończeniu rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Źródło: sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments