Inter rozbił swojego rywala i przeszedł do historii! Nowy rekord Ligi Europy

Opublikowane 18 sierpnia 2020, 08:35
przez Przemek Krautz
0
0

Inter Mediolan w wielkim stylu pokonał Szachtarem Donieck i wywalczył wejście do finału Ligi Europy.

Półfinałowy pojedynek był meczem do jednej bramki. Włoski klub bez żadnych problemów pokonał ukraińskiego rywala, a mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Jak przekazał serwis “OptaJoe” jest to najwyższe zwycięstwo na tym etapie w Lidze Europy. W ciągu 49-letniej historii tych rozgrywek nikt nie wygrał z taką przewagą w pojedynczym meczu półfinałowym.

Do przerwy Inter prowadził tylko jedną bramką, którą zdobył Lautaro Martinez. Prawdziwy pogrom zaczął się dopiero w drugiej połowie. Drugiego gola strzelił Danilo D’Ambrosio, następnie piłkę w siatce ponownie umieścił Martinez. Na koniec dwie bramki dołożył Romelu Lukaku.

W finale Ligi Europy Inter zmierzy się z Sevillą, która pokonała Manchester United. Drużyna z Hiszpanii jest rekordzistą pod względem zdobytych trofeów w tych rozgrywkach. W latach 2006-2016 klub z Andaluzji wygrał 5 razy.

Źródło: Sportowe Fakty