Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Sevilla FC po raz kolejny triumfuje w Lidze Europy! Inter Mediolan pokonany w finale

Opublikowane 21 sierpnia 2020, 23:23
przez Damian Szymko
0
0
Źródło: en24.news

Sevilla po raz szósty wygrywa Puchar Ligi Europy (wcześniej Puchar UEFA ) pokonując w finale Inter Mediolan 3-2.

Mecz dobrze zaczął się dla drużyny z Mediolanu, która już w 5. minucie mogła cieszyć się z prowadzenia po wykorzystanym rzucie karnym przez Romelu Lukaku.

Sevilla odpowiedziała w 12.i 33. minucie po dwóch bramkach zdobytych głową przez Luuka De Jonga. Inter jednak się nie poddawał i do wyrównania doszło jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Diego Godina, który zdobył bramkę w 36. minucie spotkania.

Druga połowa zaczęła się spokojnie, ale obie drużyny zdawały sobie sprawę ze stawki spotkania. Decydujący gol padł w 74 minucie po strzale Diego Carlosa. Inter szukał swojej szansy do końca, ale bezskutecznie.

Sevilla FC jest rekordzistą jeśli chodzi o wygrane w tych rozgrywkach. W ostatnich latach zdominowała Ligę Europy a wcześniej Puchar UEFA, gdzie od 2006 roku zdobywali to trofeum już 6 razy – w latach 2006,2007,2014,2015,2016 oraz w obecnej edycji sezonu 2019/20.

Inter Mediolan ostatni raz Puchar UEFA wygrał w 1998 roku, natomiast ostatni sukces na arenie europejskiej odniósł w 2010 roku wygrywając Lige Mistrzów.

Królem strzelców w zakończonej właśniej Lidze Europy został Bruno Fernandes z dorobkiem 8. goli

Źródło: Sportowy Punkt Widzenia