Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Starcie kibiców z policją! Po derbach Śląska zatrzymano 23 osoby

Fot. starcie kibiców z policją
Opublikowane 14 września 2020, 12:53
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
Fot. starcie kibiców z policją

13.09.2020 odbyły się najstarsze derby Ślaska. W III ligowym spotkaniu Polonia Bytom zmierzyła się z Ruchem Chorzów.

W trakcie meczu na stadionie przebywało 700 kibiców Polonii. Przed obiektem zebrało się natomiast około 2500 sympatyków Ruchu Chorzów.

Jak twierdzi policja “Pod koniec drugiej połowy meczu pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli szarpać za oddzielające ich od policjantów ogrodzenie, jednocześnie kierując wobec nich wulgarne słowa. Następnie pseudokibice obrzucili policjantów kamieniami, butelkami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami“. To rzekomo po tych wydarzeniach policja miała próbować uspokoić kibiców komunikatami, jednak to nic nie dało, po czym użyli środków przymusu bezpośredniego.

Jak widać na nagraniu zamieszczonym w internecie sprawa wygląda jednak inaczej. Wszystko miało zacząć się od tego, że funkcjonariuszom nie spodobało się miejsce, w którym znajdowali kibice. Sympatycy Ruchu Chorzów liczyli na to, że być może uda im się zobaczyć fragment meczu, jednak zostali zmuszeni przez policjantów do zejścia z wzniesienia na parking

Fot. starcie kibiców z policją

Następnie do kolejnych wydarzeń doszło przy ogrodzeniu. Kiedy policjant z gazem podszedł do kibiców ci się wycofali, jednak ten nie odpuścił i zaczął rozpylać gaz w ich kierunku nie tylko dorosłych mężczyzn, ale także kobiet i dzieci.

Kibice odpowiedzieli rzucając butelkami. Po czym musieli uciekać przed strzelającymi do nich policjantami. Wobec wycofujących się kibiców funkcjonariusze użyli m.in. pałek służbowych, miotaczy gazu, granatów hukowych oraz armatki wodnej.

W trakcie działań według informacji, które pojawią się w mediach miało dojść także do sytuacji, w której policjant na koniu staranował dziecko. Jak widać na nagraniu funkcjonariusze nie odpuszczają nikomu i atakują nawet stojące z boku osoby.

Mundurowi zatrzymali w sumie 22 kibiców Ruchu Chorzów i 1 kibica Polonii Bytom. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 44 lat, mieszkańcy m.in. Chorzowa i Rudy Śląskiej oraz innych miast w woj. śląskim, małopolskim, dolnośląskim i wielkopolskim, a także 18-letnia kobieta z Bytomia.

Źródło: policja.pl / Niebiescy.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments