fot. mat. prasowe pogonszczecin.pl

Pogoń Szczecin poinformowała na swojej stronie o zarażeniach wirusem COVID-19 wśród swoich zawodników, sztabu trenerskiego, oraz pracowników administracyjnych.

Jest to największe ognisko koronawirusa w ekstraklasie, bo przypadków jest aż 30. Na stronie klubowej Pogoni Szczecin czytamy:

„W piątek i sobotę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz wybrani pracownicy Pogoni Szczecin przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wyniki dużej części pobranych próbek dały wynik pozytywny. „

„Wyniki dodatnie dało łącznie 30 próbek. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych. „

PKO BP Ekstraklasa ogłosiła już przełożenie meczu z Jagiellonią Białystok, który miał się odbyć za tydzień w środę. „Zdrowie zawodników i członków sztabów jest dla nas kwestią nadrzędną. Dzięki wypracowanym kilka miesięcy temu procedurom wiemy, jak postępować w takich sytuacjach. Drużyna Pogoni będzie miała teraz czas na leczenie i regenerację, tym bardziej, że przed nami przerwa na spotkania reprezentacji” – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Działamy zgodnie z rekomendacjami zespołu medycznego i przyjętym przez nas protokołem. Chcemy zapobiec ewentualnej transmisji wirusa, dlatego musimy mieć pełny obraz sytuacji. Ekstraklasa S.A. w tym sezonie przeznaczyła na finansowanie testów 1,6 miliona złotych ” – dodał Animucki.

źródło: pogonszczecin.pl, ekstraklasa,org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj