Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Grał m.in. w Lechii i Arce. 25-latkowi grozi teraz dożywocie. Naćpany wbił koledze nóż w kark

Grał m.in. w Lechii i Arce. 25-latkowi grozi teraz dożywocie. Naćpany wbił koledze nóż w kark
Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja
Opublikowane 3 stycznia 2021, 10:34
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

25-letni Patryk Z. to były reprezentant Polski do lat 18. Grał także w Lechii Gdańsk i Arce Gdynia. Był również na celowniku zagranicznych klubów. Teraz “nożownik z Chojnic” resztę życia może spędzić w więzieniu.

Policja w komunikacie wydanym 29 grudnia 2020 roku przekazała, jak wyglądał przebieg tragicznych wydarzeń:

“Za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 25-letni mieszkaniec Chojnic, który ugodził nożem swego 36-letniego znajomego (Jak informują media, oprawca wbił ostrze w kark na głębokość 10 centymetrów). Pokrzywdzony w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Zatrzymany przez policjantów 25-latek był pod silnym działaniem środków narkotycznych. Podejrzany usłyszał zarzuty, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Chojnickiej komendy Policji pod nadzorem prokuratury ustalają szczegóły i okoliczności zajścia, do którego doszło w niedzielę rano w jednym z mieszkań na terenie Chojnic.

Policjanci kilka minut po godzinie 8.00 rano w niedzielę 27 grudnia otrzymali zgłoszenie, że do jednego z budynków wbiegł bardzo pobudzony mężczyzna, który krzyczał, że ktoś go goni i chce go zabić. Ten sam mężczyzna po chwili wbiegł do recepcji komendy policji, kierując do policjantów te same słowa. Kontakt logiczny z mężczyzną był bardzo utrudniony, wypowiadał się chaotycznie, nielogicznie i niespójnie. Nie potrafił wskazać funkcjonariuszom, do czego tak właściwe doszło i czego się boi. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało tego mężczyznę do szpitala.

Policjanci cały czas próbowali ustalić, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny. Z chaotycznych wypowiedzi wynikało, że chojniczanin mógł zabić człowieka. Policjanci nie czekając, natychmiast zaczęli weryfikować szczątkowe informacje, jakie wykrzykiwał 25-latek. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, którzy wykorzystując znajomość topografii terenu, sprawdzając opisywane budynki, ustalili miejsce, w którym doszło do przestępstwa. Po wejściu do mieszkania policjanci zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę. Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe, które przewiozły rannego 36-latka do szpitala oraz powiadomiono prokuratora.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowa, kryminalni i technik kryminalistyki. Zabezpieczono różnego rodzaju ślady oraz nóż, którym prawdopodobnie został ugodzony 36-latek. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringów, dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków i ustalali okoliczności tego zdarzenia.

Zebrany materiał dowodowy został przekazany prokuratorowi, który przesłuchał 25-latka i przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

Źródło: policja.pl / Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments