Środa, 22 Maja, 2024

Węgrzy ukarani za mecz z Anglią! “Wszystko zaczęło się od jednego z polskich chuliganów…”

fot. Twitter
Opublikowane 2 listopada 2021, 13:13
przez FW
0
0
Brak komentarzy

W poniedziałek FIFA oficjalnie ukarała Węgierski Związek Piłki Nożnej za wydarzenia, do których doszło na Wembley podczas meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022.

Od początku spotkania było bardzo gorąco, a pewnym momencie doszło do bójki kibiców z Węgier z angielską policją. Na stadionie obecnych było kilkudziesięciu fanów z Polski.

Do całej sytuacji miało dojść po tym, jak jeden z kibiców zaczął wyzywać na tle rasistowskim ochroniarza. Na sektor gości weszła wówczas policja, która chciała aresztować agresywnego kibica za rasistowskie zachowania.

FIFA ukarała Węgierski Związek Piłki Nożnej karą finansową w wysokości 75 tysięcy franków szwajcarskich. Dodatkowo kibice z Węgier dostali zakaz wyjazdowy na jeden mecz… z Polską, do którego dojdzie na Stadionie Narodowym w Warszawie już 15 listopada.

Do zaistniałej sytuacji odniósł się dr Zoltán Borbély, który udzielił wypowiedzi dla węgierskiego portalu sport.mandiner.hu. Specjalista od prawa sportowego stwierdził, że jest to wina polskich kibiców obecnych na Wembley – “Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z polskich chuliganów, który otrzymał bilety na sektor gości znieważył na tle rasistowskim jednego ze stewardów. Policjanci chcieli wejść do sektora gości, jednak zostali wyparci przez grupę, w skład której wchodzili głównie polscy chuligani piłkarscy. Kara nałożona na Węgierski Związek Piłki Nożnej nie zawiera zatem terminu “rasizm”, ponieważ była on sprawką polskiego chuligana, co jest jasne i klarowne” – powiedział Borbély.

Dodając kolejno – “Na meczu w Londynie obecnych było tylko 190 kibiców z Węgier, więc możemy śmiało powiedzieć, że Węgierski Związek Piłki Nożnej otrzymał tę karę ze względu na polskich kibiców, którym Anglicy sprzedawali bilety na węgierski sektor.”

Reprezentacja Polski zajmuje 2. miejsce z liczbą 17. punktów na koncie. Najbliższy mecz rozegramy z Andorą i będzie to szansa na zapewnienie sobie awansu do baraży o mundial. Pierwsze miejsce zajmuje Anglia z liczbą 20. punktów.

Wszystkie mecze Reprezentacji Polski obstawisz u bukmachera STS – oficjalnego sponsora naszej reprezentacji!

-> Otwórz konto i odbierz darmowe 29 zł na start!

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments