Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Matty Cash zdradza kulisy trafienia do kadry. Mógł grać dla Polski już wcześniej!

fot: YouTube
Opublikowane 10 listopada 2021, 11:34
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

W najbliższy dniach Matty Cash zadebiutuje w biało-czerwonych barwach. To będzie pozytywne zakończenie sagi związanej z przyznaniem polskiego obywatelstwa obrońcy Aston Villi. Teraz Cash zdradza kulisy trafienia do kadry Paulo Sousy.

Temat Matty’ego trafił do mediów niedługo po tym, jak stery PZPN-u objął Cezary Kulesza. Jak się jednak okazuje, Cash mógł trafić do reprezentacji znacznie wcześniej, lecz na drodze stanął…Zbigniew Boniek. Kulisy całej procedury Matty zdradził w ostatnim wywiadzie dla serwisu The Guardian.

“Sądzę, że Zbigniew Boniek nie chciał mnie wysłuchać. Nie był niegrzeczny, ale nie kupił pomysłu, żebym grał dla Polski. Nowy prezes był bardzo pomocny. Chciał to załatwić szybko”. – mówił Cash dla The Guardian.

Po zmianie prezesa PZPN i apelu Paulo Sousy sprawa nabrała tempa. Chociaż procedury przy przyznawaniu obywatelstwa zwykle trwają dłużej, to Cash mógł liczyć na pomoc nowego szefa PZPN-u, wojewody mazowieckiego, a także prezydenta Andrzeja Dudy.

Matty Cash może zadebiutować już w najbliższy piątek podczas meczu z Andorą. W poniedziałek Biało-Czerwoni rozegrają ostatnie starcie w eliminacjach z Węgrami. Możliwe, że w tym spotkaniu Matty również pojawi się na boisku.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments