Niedziela, 19 Maja, 2024

Szejkowie już mieszają w Premier League! Reszta drużyn jednoczy się przeciwko Srokom

fot: YouTube
Opublikowane 10 listopada 2021, 15:59
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Newcastle United od niedawna ma nowych właścicieli. Szejkowie z Arabii Saudyjskiej obracają budżetem kilkukrotnie większym niż właściciele Chelsea Londyn czy też Manchesteru City. The Blues, Obywatele, jak i inne kluby Premier League już jednoczą się przeciwko Srokom. O co dokładnie chodzi?

O atmosferze pomiędzy klubami Premier League informuje dziennik Daily Mail. Jak donoszą tamtejsi dziennikarze, innym klubom z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, nie spodobała się decyzja o przejęciu Newcastle przez szejków. Drużyny te mają wspólnie zjednoczyć się przeciwko klubowi i jego właścicielom.

Plan, jaki na Sroki mają inne kluby z Premier League, polega na braku współpracy z Newcastle pod względem wypożyczania i transferu zawodników. Nie chodzi tu tylko o kwestie finansowe, ale i sportową kalkulację. Dlaczego Sroki są zagrożeniem dla największych w Premier League?

Newcastle posiada obecnie ogromny budżet, a dodatkowo ma wysoki limit finansowego fair-play. Dzieje się tak, ponieważ za rządów poprzedniego właściciela, klub znad rzeki Tyne dokonywał małej ilości zakupów. To wszystko brzmi jak przepis na złożenie drużyny, która wejdzie w top angielskiej i europejskiej piłki.

To wszystko to oczywiście melodia przyszłości, ponieważ Newcastle zmaga się obecnie z innymi problemami. Chodzi o kwestie sportowe i słabą dyspozycję obecnych zawodników Srok. Drużyna zajmuje obecnie przedostatnią lokatę i do bezpiecznego miejsca traci pięć oczek. Władze klubu zmieniły ostatnio trenera i drużynę prowadzić będzie Eddie Howe. Jeśli nowemu szkoleniowcowi uda się utrzymać Newcastle w Premier League, inne ekipy będą mogły mieć w przyszłym sezonie problem ze Srokami.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments