środa, 8 grudnia, 2021
Strona głównaPiłka NożnaWiemy ile FC Barcelona będzie mogła wydać w zimę! Z tą kwotą...

Wiemy ile FC Barcelona będzie mogła wydać w zimę! Z tą kwotą będzie ciężko o wzmocnienia!

Jak donoszą hiszpańskie media, nowy szkoleniowiec Blaugrany Xavi Hernandez nie będzie miał zbyt dużego pola manewru w zimowym okienku transferowym. Ile pieniędzy będzie mógł wydać na wzmocnienia kadry?

Chociaż wcześniej spekulowano o kwocie 20 milionów euro do wydania na zimowe transfery, to obecnie wiemy, że kwota ta jest już nieaktualna. Xavi Hernandez będzie miał do dyspozycji tylko połowę tej kwoty.

Ostatnie roszady na posadzie trenera kosztowały Dumę Katalonii ponad 15 milionów euro. Nie wiadomo jeszcze, na czym stanie kwestia zwolnienia Ronalda Koemana, lecz jego odprawa może sięgnąć nawet 12 milionów euro. Sprowadzenie Xaviego Hernandeza to natomiast wydatek rzędu 5 milionów euro.

Ostatnie dwa sezony sprawiły, że komisja LaLigi zmniejszyła limit wydatków Blaugrany. Wcześniej Duma Katalonii mogła wydać na transfery i wynagrodzenia ponad 300 milionów euro. Teraz ta kwota to „tylko” 97 milionów euro.

Bardzo możliwe, że czystki w szatni Barcelony zwolnią nieco budżet, lecz Blaugrana i tak będzie zmuszona szukać tańszych opcji bądź korzystania z wypożyczeń piłkarzy. Hiszpańskie media podają, że Xavi w pierwszej kolejności poszuka wzmocnień siły ofensywnej.

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Mariusz Grabowski przed galą GROMDA 7: „Sporty walki to aktualnie taka...

0
Już 10 grudnia odbędzie się kolejna gala największej polskiej organizacji walk na gołe pięści. Przed nami emocjonujące starcia, które zobaczymy na GROMDA 7.