Wtorek, 21 Maja, 2024

Wiemy ile FC Barcelona będzie mogła wydać w zimę! Z tą kwotą będzie ciężko o wzmocnienia!

fot: YouTube
Opublikowane 11 listopada 2021, 15:30
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Jak donoszą hiszpańskie media, nowy szkoleniowiec Blaugrany Xavi Hernandez nie będzie miał zbyt dużego pola manewru w zimowym okienku transferowym. Ile pieniędzy będzie mógł wydać na wzmocnienia kadry?

Chociaż wcześniej spekulowano o kwocie 20 milionów euro do wydania na zimowe transfery, to obecnie wiemy, że kwota ta jest już nieaktualna. Xavi Hernandez będzie miał do dyspozycji tylko połowę tej kwoty.

Ostatnie roszady na posadzie trenera kosztowały Dumę Katalonii ponad 15 milionów euro. Nie wiadomo jeszcze, na czym stanie kwestia zwolnienia Ronalda Koemana, lecz jego odprawa może sięgnąć nawet 12 milionów euro. Sprowadzenie Xaviego Hernandeza to natomiast wydatek rzędu 5 milionów euro.

Ostatnie dwa sezony sprawiły, że komisja LaLigi zmniejszyła limit wydatków Blaugrany. Wcześniej Duma Katalonii mogła wydać na transfery i wynagrodzenia ponad 300 milionów euro. Teraz ta kwota to “tylko” 97 milionów euro.

Bardzo możliwe, że czystki w szatni Barcelony zwolnią nieco budżet, lecz Blaugrana i tak będzie zmuszona szukać tańszych opcji bądź korzystania z wypożyczeń piłkarzy. Hiszpańskie media podają, że Xavi w pierwszej kolejności poszuka wzmocnień siły ofensywnej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments