poniedziałek, 16 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaNiespodziewany powrót na ławkę Legii? Tej opcji nikt nie brał pod uwagę!

Niespodziewany powrót na ławkę Legii? Tej opcji nikt nie brał pod uwagę!

Sytuacja Legii Warszawa nie jest kolorowa i zarząd klubu po zwolnieniu Czesława Michniewicza, szuka osoby, która mogłaby go zastąpić. Tymczasowy trener Marek Gołębiewski może bowiem nie podołać zadaniu odbudowania Wojskowych. Jeśli sytuacja w klubie nie ulegnie drastycznej zmianie, zimą możemy oglądać nowego szkoleniowca. Ostatnie pogłoski mówią, o głośnym, lecz niespodziewanym powrocie na Łazienkowską.

Dużo mówi się o powrocie Stanisława Czerczesowa bądź zatrudnieniu Marka Papszuna. Jak się jednak okazuje, władze Legii mogą zasięgnąć pomocy z zupełnie innego rejonu Europy. Już zimą możemy więc obserwować powrót szkoleniowca, obecnie przebywającego na Cyprze.

Mowa tu oczywiście o Henningu Bergu. Norweski trener współpracował z Legią Warszawa w latach 2013-2015. Z Wojskowymi zdobył mistrzostwo oraz Puchar Polski. Po zwolnieniu trafił do węgierskiego Videotonu, a następnie wrócił do Norwegii, gdzie objął Stabaek. Wtedy również pojawił się temat ściągnięcia go z powrotem do Warszawy, lecz wtedy zdecydował się zostać w Norwegii.

Henning Berg w 2019 roku objął Omonię Nikozja, z którą zdobył mistrzostwo Cypru, a także dostał się do Ligi Konferencji. W zeszłym sezonie dowodzona przez Berga Omonia wyeliminowała z kwalifikacji do Ligi Mistrzów właśnie klub ze stolicy Polski. W tym sezonie klub Berga podobnie jak i Legia nie radzi sobie najlepiej. Omonia po ośmiu kolejkach zajmuje ósmą lokatę, tracąc 11 punktów do lidera. Zespół Norwega z racji na udział w europejskich rozgrywkach rozegrał jeden mecz mniej w lidze.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze