Piątek, 19 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Neymar naruszył nietykalność sędziego! Najbardziej szokujące jest jednak co innego…

Fot: Twitter.com
Opublikowane 12 listopada 2021, 13:49
0
0

Zeszłej nocy Brazylia pokonała w Sao Paulo Kolumbię 1:0. Wygrana ta sprawiła, że Brazylia jest już pewna awansu na katarski mundial. Wydarzeniem, które wzbudziło największe emocje, było jednak zachowanie Neymara i jego starcie z sędzią.

Mecz był zacięty i od początku sędzia miał sporo pracy, odgwizdując raz po raz kolejne faule. W 8. minucie Neymar został ostro potraktowany przez zawodnika Kolumbii Davinsona Sancheza. Chwilę po tym zdarzeniu wściekły podszedł z pretensjami do sędziego.

Brazylijczyk starł się z arbitrem, lecz ten pozostał niewzruszony i nie patrząc na Neymara, gestem pokazał mu, że ma odejść. Najdziwniejsze w tej sytuacji, jest to, że gwiazdor reprezentacji Brazylii nie obejrzał za to zachowanie żółtej kartki. Co więcej, sędzia nawet go nie upomniał.

Media szybko to wyłapały i zaczęły się spekulacje, czy Neymar nie został tak potraktowany z racji na swoją rozpoznawalność. W spotkaniach często widać, jak zawodnicy są karani żółtymi kartkami za dyskusje czy zbyt żywiołowe okazywanie swojego niezadowolenia z decyzji arbitra. Naruszenie nietykalności cielesnej arbitra to minimum żółta kartka, a bardzo często takie zachowanie kończy się czerwonym kartonikiem, bądź nawet dłuższym zawieszeniem. Tutaj jednak tak się nie stało.

Brazylia wygrała mecz z Kolumbią 1:0. Zwycięską bramkę w 72. minucie zdobył Lucas Paqueta. Kluczowe podanie wykonał nie kto inny jak Neymar. Brazylijczyk obejrzał w tym spotkaniu żółtą kartkę, lecz miało to miejsce dopiero w 74. minucie. Ogółem arbiter pokazał cztery żółte kartoniki dla Brazylijczyków i trzy dla Kolumbijczyków.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!