Poniedziałek, 27 Maja, 2024

Robert Lewandowski jednak otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? Głos w sprawie zabrał szef France Football!

fot: YouTube
Opublikowane 30 listopada 2021, 20:48
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Nie cichną echa wczorajszej gali rozdania Złotej Piłki. Uhonorowanie tą nagrodą po raz siódmy Leo Messiego wywołała wiele dyskusji zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Powrócił także temat zeszłorocznego konkursu. W tej sprawie wypowiedział się sam szef France Football.

Robert Lewandowski był jednym z głównych kandydatów do otrzymania Złotej Piłki. Pomimo znakomitych występów, pobiciu rekordu Gerda Mullera czy też koronie króla strzelców zeszłego sezonu Bundesligi Polak zajął drugą lokatę tuż za Argentyńczykiem.

W tym roku można było mieć wątpliwości co do triumfatora tej nagrody. Lionel Messi był bowiem królem strzelców LaLigi oraz triumfował z Argentyną w Copa America. Trzeci w stawce Jorginho sięgnął natomiast po tytuł Mistrza Europy z reprezentacją Włoch oraz Ligę Mistrzów z Chelsea Londyn.

W zeszłym roku plebiscyt Złotej Piłki został odwołany ze względu na pandemię. Zrezygnowanie z uroczystej gali było zrozumiałe, jednak decyzja o nieprzyznawaniu tej nagrody żadnemu z zawodników już nie do końca. Co prawda w 2020 roku większość spotkań odbywała się przy pustych trybunach, ale jednak rozgrywki trwały.

W zeszłym roku Robert wraz z Bayernem Monachium sięgnął po tytuł Ligi Mistrzów, zostając przy tym królem strzelców tych rozgrywek.

“Myślę, że nie musimy podejmować decyzji bardzo szybko. Możemy o tym pomyśleć, ale jednocześnie powinniśmy szanować historię plebiscytu, która opiera się na głosowaniu” – mówił dla Sport1 Pascal Ferre.

Naczelny France Football zaznaczył także, że sam w tym roku umieścił Lewandowskiego na pierwszym miejscu w głosowaniu.

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!

-> Otwieram konto, odbieram bonus

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments