sobota, 22 stycznia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaW Warszawie powstanie nowoczesny stadion! Budowa pochłonie prawie pół miliarda złotych!

W Warszawie powstanie nowoczesny stadion! Budowa pochłonie prawie pół miliarda złotych!

Polonia Warszawa lata świetności ma już za sobą. Czarne Koszule od kilku lat zmagają się z kłopotami, które sprawiły, że z Ekstraklasy powędrowały do IV Ligi. Obecny trzecioligowiec chce w najbliższych latach wrócić na szczyt. Już wkrótce swoje mecze będzie rozgrywać na nowoczesnym stadionie.

Dziś doszło do podpisania umowy pomiędzy miastem Warszawa a pracownią JSK Architekci. Owocem tego przedsięwzięcia będzie nie tylko stadion piłkarski, lecz także hala sportowa, Centrum Wsparcia Sportu, podziemny parki oraz plac miejski z fontanną i kompleksem kawiarnianym.

Nowy obiekt powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajduje się stary stadion Polonii. Jego pojemność ma wynieść 15 tysięcy osób. Hala sportowa zmieści 2 tysiące osób, a podziemny parking ma mieć miejsca dla 775 pojazdów.

Plan sportowy Polonii Warszawa jest prosty. Czarne Koszule chcą powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej do 2029 roku. Do tego czasu mają już mieć możliwość pełnego korzystania z nowych obiektów.

Polonia Warszawa to dwukrotny Mistrz Polski (1946, 1999/00). Po sezonie 2012/13 Czarne Koszule zostały karnie zdegradowane do IV Ligi. Od pięciu sezonów występują na poziomie III ligi.

Całość inwestycji ma pochłonąć minimum 400 milionów złotych. 1/4 tej kwoty, bo 114 milionów będzie pochodzić z kieszeni miasta Warszawa.

Materiał ze specjalnej konferencji można zobaczyć poniżej:

Odbierz darmowy zakład! Wystarczy zarejestrować się u bukmachera STS – tutaj, a na start otrzymasz darmowe 29 zł i zakład bez ryzyka do 200 zł!

-> Otwieram konto, odbieram bonus

Rejestracja zajmuje 30 sekund!

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Manchester United – West Ham gdzie obejrzeć mecz? Stream online. Transmisja...

0
Na Old Trafford siódmy Manchester United zagra z czwartym w ligowej tabeli West Hamem United. Gdzie będzie można obejrzeć to spotkanie?