Wtorek, 21 Maja, 2024

Dyscyplinarka dla Sousy? Ekspert uważa to za konieczność i namawia prezesa PZPN!

Fot. YouTube / Screenshot
Opublikowane 1 grudnia 2021, 11:12
przez admin
0
0
Brak komentarzy

Paulo Sousa, kilkoma złymi decyzjami w ostatnich miesiącach narobił sobie wrogów. Wśród nich znajduje się legenda polskiej piłki nożnej – Jan Tomaszewski.

Los daje nam szanse, których chyba nie chcemy wykorzystać. Najpierw trafiliśmy do grupy w eliminacjach, w której mieliśmy bardzo duże szanse na awans. Ostatecznie z biedą wywalczyliśmy drugie miejsce.

W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z Węgrami, z którymi nawet remis zagwarantowałby nam rozstawienie w barażach. Paulo Sousa, postanowił nie wystawić w tym meczu ważnych zawodników, wśród których znalazł się Robert Lewandowski. Ostatecznie przegraliśmy na Stadionie Narodowym i po raz kolejny musieliśmy liczyć na szczęście.

https://twitter.com/IzaakChwist/status/1462745078032646148?s=20

Losowanie znów dało nam światełko w tunelu. Co prawda nie trafiliśmy do najłatwiejszej grupy A, ale zarazem uniknęliśmy grupy śmierci, w której znalazły się Włochy i Portugalia! Pierwsze barażowe spotkanie rozegramy z Rosją, co oznacza, że mamy szansę na wygraną i drugi mecz u siebie ze Szwecją lub z Czechami.

Tylko wygrana dwóch kolejnych spotkań gwarantuje nam udział w Mistrzostwach Świata w Katarze w 2022 roku. Zdaniem Jana Tomaszewskiego nie mamy na to szans z Paulo Sousą za sterami.

Jan Tomaszewski: Jeśli naszym trenerem nadal będzie Paulo Sousa, to mamy jeden procent szans na zwycięstwo w barażach.

Jan Tomaszewski w Radiu Zet powiedział, co myśli o decyzjach obecnego polskiego trenera oraz jego kompetencjach. Wskazał również selekcjonerów, którzy mogliby zastąpić Portugalczyka.

Jan Tomaszewski: Namawiam prezesa Cezarego Kuleszę do zwolnienia Paulo Sousy. Niech wypłaci Portugalczykowi to odszkodowanie i zatrudni polskiego trenera: mamy Michała Probierza, czy Piotra Stokowca. Musimy po prostu dobrze ustawić naszą kadrę i wygrać dwa mecze w barażach. Dodał również – Mamy zdecydowanie lepszych piłkarzy od Rosjan. Jeśli naszym trenerem nadal będzie Paulo Sousa, to mamy jeden procent szans na zwycięstwo w barażach.

Na chwilę obecną wiadomo, że Kulesza nie zamierza rezygnować z Sousy. Do spotkań barażowych pozostało nieco ponad cztery miesiące i pozostaje liczyć, że w tym czasie Portugalczyk znajdzie pomysł na grę polskiej kadry. Z Rosją zmierzymy 24 marca o godzinie 18.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments