Wtorek, 21 Maja, 2024

Co za wpadka organizatorów Złotej Piłki! Jak mogli o nim zapomnieć!?

fot: YouTube
Opublikowane 2 grudnia 2021, 15:48
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Gala rozdania Złotej Piłki za rok 2021 odbiła się szerokim echem na całym świecie. Bardziej niż o zwycięzcy Messim mówiono jednak o Robercie Lewandowski, który zajął drugą lokatę (przez wielu uważanych za zbyt niską). Jak się okazuje, to nie była jedyna wpadka France Football.

Podczas tegorocznej gali część uroczystości została poświęcona dwóm wielki piłkarzom, którzy odeszli w kończącym się już roku. Mowa tu oczywiście o Diego Maradonie oraz Gerdzie Muellerze.

Organizatorzy przygotowali o nich specjalne materiały. O Maradonie wypowiadał się Leo Messi, natomiast o Muellerze Robert Lewandowski. Dziennikarze dopatrzyli się jednak zaniedbań w tej kwestii i pominięcie jednego równie ważnego zawodnika.

Chodzi oczywiście o Paulo Rossiego. Włoski napastnik w 1982 roku został uhonorowany Złotą Piłką. Warto zaznaczyć, że w tamtym roku na trzecim miejscu znalazł się jego klubowy kolega z Juventusu Turyn Zbigniew Boniek.

Pominięcie legendy Italii i mistrza świata z 1982 roku wywołało w pełni uzasadnione oburzenie we włoskiej prasie. Jak widać ostatnia gala Złotej Piłki pełna była kontrowersji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments