sobota, 25 czerwca, 2022
Strona głównaPiłka NożnaCo za wpadka organizatorów Złotej Piłki! Jak mogli o nim zapomnieć!?

Co za wpadka organizatorów Złotej Piłki! Jak mogli o nim zapomnieć!?

Gala rozdania Złotej Piłki za rok 2021 odbiła się szerokim echem na całym świecie. Bardziej niż o zwycięzcy Messim mówiono jednak o Robercie Lewandowski, który zajął drugą lokatę (przez wielu uważanych za zbyt niską). Jak się okazuje, to nie była jedyna wpadka France Football.

Podczas tegorocznej gali część uroczystości została poświęcona dwóm wielki piłkarzom, którzy odeszli w kończącym się już roku. Mowa tu oczywiście o Diego Maradonie oraz Gerdzie Muellerze.

Organizatorzy przygotowali o nich specjalne materiały. O Maradonie wypowiadał się Leo Messi, natomiast o Muellerze Robert Lewandowski. Dziennikarze dopatrzyli się jednak zaniedbań w tej kwestii i pominięcie jednego równie ważnego zawodnika.

Chodzi oczywiście o Paulo Rossiego. Włoski napastnik w 1982 roku został uhonorowany Złotą Piłką. Warto zaznaczyć, że w tamtym roku na trzecim miejscu znalazł się jego klubowy kolega z Juventusu Turyn Zbigniew Boniek.

Pominięcie legendy Italii i mistrza świata z 1982 roku wywołało w pełni uzasadnione oburzenie we włoskiej prasie. Jak widać ostatnia gala Złotej Piłki pełna była kontrowersji.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

„Filipek” z mocną odpowiedzią dla „Daro Lwa”. Czy zawalczą razem w...

0
Potężne grzmoty na horyzoncie. Według słów Filipa "Filipka" Marcinka, "Boxdel" oraz Wojtek Gola mocno dążą do tego, aby skonfrontować go z Dariuszem "Lwem" Kaźmierczukiem.