(VIDEO) Zieliński znów błyszczy w Neapolu! Bramka Polaka nie dała jednak wygranej Napoli

fot: Screenshot
Opublikowane 4 grudnia 2021, 22:44
0
0

Po bramce w meczu z Interem Mediolan i Lazio Rzym oraz dwóch asystach w starciu z Sassuolo Calcio Piotr Zieliński po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w Serie A. Jego bramka niestety nie pomogła Napoli wygrać z Atalantą Bergamo!

W hitowym starciu Serie A SSC Napoli podejmowało na własnym obiekcie Atalantę Bergamo. Wynik szybko, bo już w 7. minucie otworzył obsłużony przez Duvana Zapatę Ruslan Malinovsky.

Wyrównanie dopiero w 40. minucie dał nie kto inny jak Piotr Zieliński. Dla Polaka to piąta bramka w tym sezonie Serie A. Dodatkowo Zieliński wykonał też cztery kluczowe podania do swoich klubowych kolegów.

Dwie minuty po przerwie Dries Mertens po asyście Kevina Malcuita dał neapolitańczykom prowadzenie. W 66. minucie Merih Demiral wykorzystał dogranie Rafaela Toloia, czym doprowadził do remisu.

Pięć minut później było już 2:3 dla zespołu z Bergamo. Remo Freuler zdołał skierować piłkę do bramki. W tej akcji asystwoał mu Josip Ilicić.

Bramkę Piotrka Zielińskiego możesz zobaczyć poniżej:

Porażka Napoli przy wygranym meczu Interu Mediolan sprawiła, że drużyna z Neapolu spadła na trzecią lokatę w ligowej stawce. Atalanta Bergamo cały czas plasuje się na czwartej pozycji.

Zwycięstwo nad Napoli powiększyło jednak przewagę Atalanty do miejsca numer 5. Obecnie wynosi ona 9 punktów. Jeżeli jednak Fiorentina jutro wygra swoje spotkanie, to wejdzie ona na piątą lokatę i będzie tracić do zespołu z Bergamo mniej, bo 7 oczek.