Kiedy Pogoń Szczecin zagra przy pełnych trybunach? ZNAMY datę!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 12 sierpnia 2022, 14:02
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Stadion Pogoni Szczecin jest już praktycznie gotowy. Obiekt im. Floriana Krygiera był w przebudowie przez ostatnie 3 lata i obecnie trwają ostatnie odbiory techniczne. Wiemy, kiedy na trybunach będzie mógł pojawić się komplet widzów.

Choć ze strony klubu oraz miasta nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia otwarcia nowo wybudowanych trybun, to dziennikarzom „Głosu Szczecińskiego” udało się dotrzeć do informacji, kiedy to nastąpi.

Nie ma już formalnych przeszkód, aby stadion został oddany w całości do użytku. Nie nastąpi to jednak w sobotnim meczu z Wisłą Płock, 13 sierpnia o godz. 20:00. Wszystko wskazuje na to, że otwarcie będzie miało miejsce podczas starcia z Zagłębiem Lubin dwa tygodnie później.

Inspektorat budowlany daje zielone światło

Według niektórych spekulacji stadion miał być gotowy już na najbliższy mecz, jednak inspekcja budowlana opóźniła planowaną inaugurację. Inspektor Andrzej Loch twierdzi, że nie jest to prawda, bo dopiero w tym tygodniu jego biuro otrzymało ostatnie, niezbędne dokumenty.

– W tej chwili odbieram stadion Pogoni, to bardzo ładny obiekt. Dostarczono nam wszystkie niezbędne dokumenty i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zakończą się procedury odbiorowe i już w sierpniu mecze będą mogły odbywać się przy pełnych trybunach. Straż pożarna powiedziała „tak” i obiekt po dokonanych poprawkach jest w 100 procentach bezpieczny. Nie widzę żadnych przeszkód, by w przyszłym tygodniu zakończyć wszystkie procedury.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, to 27 sierpnia o godz. 17:30 podczas pierwszego gwizdka spotkania pomiędzy Pogonią Szczecin a Zagłębiem Lubin najpewniej zasiądzie komplet 21 tysięcy widzów. Stadion im. Floriana Krygiera będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w kraju i zdecydowanie największą areną w tej części Polski.

Źródło: Głos Szczeciński

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments