Środa, 24 Kwietnia, 2024

Poznań nie zapomina o “Poczwarze”. “Mały świadek koronny” ZEZNAJE, a w mieście trwa kampania przeciwko niemu. Jeździ piętrowy autobus, z którego głośników leci “diss”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 13 września 2022, 15:53
przez Maciek Ściłba
1
0
Brak komentarzy

Wiele osób zainteresowanych światem kibiców i chuliganów w Polsce słyszało o głośnej sprawie, która toczy się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu. Na ławie oskarżonych zasiadła grupa ludzi mocno powiązana ze środowiskiem kibicowskim Lecha. Znaleźli się tam, ponieważ ich były kompan Paweł P. ps. “Poczwara” poszedł na współpracę z organami ścigania.

Poczwara” podobnie jak większość był mocno powiązany ze środowiskiem Lecha Poznań. Wszystko zmieniło się w lutym 2021. Wówczas policja odkryła, że w podpoznańskiej Mosinie podczas transportu ogórków przewożono również ćwierć tony marihuany. Paweł P. został zatrzymany na gorącym uczynku podczas akcji udaremnienia przewozu nielegalnych substancji. Błyskawicznie trafił on do aresztu.

Kilka tygodni spędzonych za kratami wystarczyło, aby “Poczwara” zaczął zeznawać. Policja miała wystarczającą ilość materiału dowodowego, pozwalającą na posłanie go do zakładu karnego nawet na kilkanaście lat. Postanowił on jednak, że wsypie swoich kompanów, aby uniknąć bardzo długiej odsiadki.

Wśród osób, które po zeznaniach “Poczwary” zostały zatrzymane, jest m.in. Mirosław O. ps. “Olaf” . To jeden z liderów kibiców poznańskiego Lecha. Niegdyś miał już problemy z prawem, ponieważ zarzucano mu organizowanie tzw. ustawek.

Po zaledwie trzech miesiącach od głośnej akcji prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Spośród 37 osób tymczasowo aresztowano 18, pozostali natomiast znaleźli się pod policyjnym dozorem. Wszystkim zarzucono działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się sprowadzaniem i handlem narkotykami, w szczególności marihuaną oraz kokainą.

Podczas procesu latem 2022 “Poczwara” opowiadał o procederze wprowadzania zakazanych substancji na rynek. Jak mówił, mózgiem całej operacji był Maciej D. ps. “Didi“, który założył plantację w Hiszpanii. Tiry z towarem miałby być natomiast rozładowywane w Komornikach i stamtąd trafiały one do osób zajmujących się dalszym obrotem.

Po Poznaniu jeździ piętrowy autobus, a na kioskach widać napisy o “Poczwarze”

W Poznaniu już od dawna organizowana jest swoista kampania, która wymierzona jest w “małego świadka koronnego”. Jak donosi dziennikarz Piotr Żytnicki w mieście widać co raz więcej haseł, które są z tym związane. Pojawiają się one nie tylko na meczach Lecha w postaci transparentów, ale także na odzieży. Przytacza on sytuację, gdzie w drzwiach wejściowych do Żabki minął się on z trójką nastolatków mających na sobie koszulki z napisem “Je*ać Poczwarę. Je*ać kapusi”.

Żytnicki opublikował również film, gdzie na kioskowych roletach widać wymazany napis “Poczwara ty ku*wo”. Na nagraniu można zobaczyć także piętrowy autobus, jeżdżący po ulicach Poznania, a w szczególności po ul. Młyńskiej. Właśnie tam znajduje się areszt śledczy w stolicy Wielkopolski. Z głośników pojazdu słychać utwór, który nagrano jako “diss” na świadka koronnego. Refren “Kto się roz**bał? Poczwara! Poczwara!” jest już doskonale znany wielu poznaniakom.

Sprawa przed Sądem Okręgowym w Poznaniu zakończy się nieprędko. Ze względu na ilość oskarżonych oraz złożoność sprawy może ona potrwać nawet kilka lat. Niedawno sąd po tym jak skończył przesłuchiwanie głównego świadka, zaczął robić to samo z oskarżonymi. Wszystkim, którym prokurator zarzuca działalność w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

-> ZAMÓW KSIĄŻKĘ “ZBIGNIEW RYBAK – SYN JÓZEFA”

Źródło: Facebook

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments