ŚWIETNY mecz polskiego bramkarza w Lidze Mistrzów. Zwrócił uwagę Pepa Guardioli!

Źródło: screenshot YouTube
Opublikowane 6 października 2022, 10:28
przez Maciek Ściłba
0
0

W meczu 3. kolejki piłkarskiej Champions League, Manchester City pokonał wysoko u siebie FC Kopenhagę 5:0. Po wielu tygodniach przerwy do bramki gości powrócił Kamil Grabara i zebrał naprawdę dobre recenzje. Golkipera pochwalił nawet sam Pep Guardiola.

The Citizens” niemal od samego początku sezonu wyglądają świetnie. Drużna z Etihad Stadium zwyciężyła w ostatnich 5 spotkaniach strzelając aż 20 goli. Większość z nich to zasługa fantastycznego Erlinga Haalanda. Norweski snajper jest w kapitalnej formie. Potwierdza to fakt, że do siatki rywala trafia średnio co 45 minut.

Patrząc na te liczby, nikt nie dawał większych szans mistrzom Danii w starciu z hegemonami angielskiej piłki. Haaland pokonał Grabarę już w 7. minucie meczu. Kolejne trafienie dołożył w 31. minucie. Potem drogę do siatki gości znajdywali Riyad Mahrez, Julian Alvarez oraz Davit Khocholava, dla którego był to gol samobójczy.

Fantastyczne interwencje Grabary uchroniły przed wyższą porażką

Ciężko mówić o dobrym meczu bramkarza, kiedy aż pięciokrotnie musi wyjmować piłkę z siatki. W przypadku Kamila Grabary jest jednak zupełnie inaczej. W meczu z City powrócił on po kilku tygodniach absencji spowodowanej urazem twarzoczaszki. Przypomina o tym specjalna maska, w której póki co musi grać.

Polski bramkarz nie miał większych szans na skuteczną interwencję przy trafieniach gospodarzy. Mimo tego wielokrotnie popisywał się doskonałymi interwencjami, zatrzymując piłkę lecącą w światło bramki. Wielu kibiców i ekspertów jest pewnych, że gdyby nie on, to spotkanie mogło się zakończyć rezultatem nawet 10:0.

Uwagę na jego występ zwrócił także legendarny menadżer Manchesteru CityPep Guardiola. Utytułowany szkoleniowiec był pod wrażeniem gry Polaka w bramce drużyny gości.

– Niesamowity występ. Zastanawiam się czy jest to zasługa jego maski czy czegoś innego.

Kamil Grabara został także doceniony przez duńskie media. Dziennik “Ekstra Bladet” na swojej stronie internetowej napisał, że postawa golkipera uchroniła zespół z Kopenhagi od “istnego rozlewu krwi”

Źródło: Interia.pl