wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaAbsurdalne słowa szefa FIFA! Mówi o mundialu w... Korei Północnej: "Pojechałem tam...

Absurdalne słowa szefa FIFA! Mówi o mundialu w… Korei Północnej: „Pojechałem tam kilka lat temu”

Szef Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej po raz kolejny zadziwia swoją wypowiedzią. Tym razem zaskoczył wszystkich i stwierdził, że nie widzie przeszkód w tym, by zorganizować mundial w Korei Północnej.

W ostatnim czasie Internet obiegają kolejne kontrowersje związane nie tylko z mistrzostwami w Katarze, ale także wypowiedziami przewodniczącego FIFA Gianniego Infantino.

Między innymi wszelkimi sposobami broni on organizatorów mundialu, którzy są krytykowani przez kibiców, media, firmy czy sportowców z całego świata.

Absurdalne słowa szefa FIFA

Podczas jednej z ostatnich konferencji zarzucił m.in. Europie hipokryzję i stwierdził, że ta nie powinna krytykować Kataru za łamanie praw człowieka – My, Europejczycy, wyrządziliśmy przez ostatnie 3 tys. lat tyle krzywd, że powinniśmy za nie przepraszać przez kolejne 3 tys. lat, zanim zaczniemy prawić komukolwiek moralne kazania.

Teraz poszedł o krok dalej i oświadczył, że nie ma nic przeciwko organizacji mundialu w Korei Północnej, która jest terroryzowana przez dyktaturę rodziny Kimów, kontrolującej każdy aspekt życia w kraju i odpowiedzialnej za śmierć setek tysięcy zabitych czy zagłodzonych obywateli.

– FIFA to globalna organizacja piłkarska. Jesteśmy ludźmi futbolu, a nie politykami. Chcemy łączyć ludzi. Każdy kraj może zorganizować mistrzostwa. Nawet Korea Północna, jeśli chce nas gościć.

– Kilka lat temu pojechałem do Korei Północnej, by zapytać, czy są gotowi na współorganizację Mistrzostw Świata kobiet razem z Koreą Południową. Cóż, oczywiście nie odniosłem sukcesu, ale pojechałbym tam jeszcze ze sto razy, gdyby to miało pomóc.

Tylko zaangażowanie może przynieść prawdziwą zmianę. Jesteśmy organizacją globalną i chcemy pozostać organizacją, która jednoczy świat.

Źródło: onet.pl/sportowefakty.wp.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze