Czwartek, 18 Lipca, 2024

Sytuacja Polski mocno się komplikuje! W barażach możemy trafić na piłkarskie potęgi

fot: YouTube
Opublikowane 18 października 2023, 10:20
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Wiemy, jak obecnie wygląda sytuacja biało-czerwonych w barażach. Nie ma wątpliwości, że szanse Polaków na awans są naprawdę niewielkie.

Kadra Michała Probierza niestety nie poradziła sobie z Mołdawią. Na Stadionie Narodowym Polacy jedynie zremisowali 1:1, co praktycznie odebrało szanse na bezpośrednie wyjście z grupy. Nadal możemy awansować, ale wszystko zależy od wyników pozostałych drużyn.

Bardziej prawdopodobna jest jednak gra w barażach. We wtorek Włochy przegrały z Anglią 1:3 i zajmują trzecie miejsce w grupie. Mają jeszcze do rozegrania dwa mecze z Macedonią i Ukrainą. Najlepszym scenariuszem jest zarówno awans mistrzów Europy, jak i Chorwacji, która również jest na trzeciej lokacie w swojej grupie.

Trudna sytuacja reprezentacji Polski

Wówczas w barażach mielibyśmy najłatwiejszą drogę. Naszym rywalem w półfinale byłaby Estonia. Drugą parę tworzyłyby Walia z Finlandią, Islandią, Norwegią lub Ukrainą.

Na ten moment jednak sytuacja wygląda znacznie gorzej, gdyż w pierwszym meczu trafilibyśmy na Włochy. Nawet gdyby udało nam się zwyciężyć półfinał, awans w barażach i tak nadal wydaje się niemożliwy. Polacy musieliby pokonać Chorwację, a bez wątpienia jest to ekipa poza zasięgiem biało-czerwonych, którzy nie byli w stanie pokonać Mołdawii.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments