Żyleta nie będzie pusta! UEFA zmieniła decyzję w sprawie kary po meczu z AZ Alkmaar

Fot. YouTube
Opublikowane 5 lutego 2024, 13:00
przez Przemek Krautz
0
2
Brak komentarzy

UEFA zdecydowała o złagodzeniu kary nałożonej na Legię Warszawa. Niestety nadal jednak obowiązują mocne ograniczenia, jeśli chodzi o kibiców na Żylecie.

Podczas rewanżowego meczu z AZ Alkmaar na północnej trybunie pojawiła się oprawa z napisem: „Psy szczekają, karawana jedzie dalej”. Kibice odpalili również race, co spotkało się ze stanowczą reakcją Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Na klub nałożono karę w wysokości 50 tysięcy złotych, z czego 40 tysięcy to wynik użycia pirotechniki, a pozostała kwota za „prowokacyjny przekaz o obraźliwym charakterze”. To nie wszystko, gdyż na dwa spotkania pucharowe zamknięta została Żyleta.

Klub odwołał się od decyzji i UEFA zdecydowała o złagodzeniu kary. Uznano, że w najbliższym spotkaniu z norweskim Molde na trybunie zasiądą organizowane grupy dzieci do 14. roku życia. Wojskowi chcą zaprosić na 1/16 finału Ligi Konferencji Europy podopiecznych z różnych sekcji młodzieżowych, szkółek piłkarskich, a także klubów partnerskich.

Wspomniane spotkanie odbędzie się 22 lutego. Tydzień wcześniej Legia zagra z Molde na wyjeździe. Jeśli ekipie ze stolicy uda się awansować, zakaz nałożony przez UEFA będzie obowiązywał również w kolejnym etapie turnieju. Gdyby jednak lepsza okazała się drużyna z Norwegii, kara przejdzie na sezon 2024/25.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments