Burmistrz Molde zabrał głos w sprawie meczu! Odpowiada na zarzuty: „Rozmawiałem z szefostwem policji”

Fot. YouTube
Opublikowane 7 lutego 2024, 09:11
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

Burmistrz Molde zabrał głos po zamieszaniu wywołanym przez decyzję klubu, który oświadczył, że nie wpuści na swój stadion kibiców z Polski.

15 lutego Legia Warszawa rozegra wyjazdowy mecz z Molde FK. Fani Wojskowych zostali jednak ukarani po poprzednim spotkaniu w pucharach i dostali zakaz wejścia na trybuny jako zorganizowana grupa kibiców. Mimo to klub nadal powinien udostępnić miejsca na trybunach neutralnych osobom, które postanowiły wybrać się na spotkanie.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Burmistrz Molde zabrał głos po decyzji klubu

Molde FK zdecydowało jednak, że żaden kibiców Legii nie wejdzie na stadion, a osoby złapane z szalikami będą wyrzucane z obiektu. Dodatkowo osoby, który zakupiły już bilety, nie dostaną zwrotu pieniędzy. Pojawiły się także doniesienia ze strony fanów stołecznego klubu, że hotele odwołują rezerwację.

Głos w całej sprawie zabrał Trygve Grydeland, z którym skontaktował się portal Sportowe Fakty. Burmistrz Molde odpowiedział na zarzuty o dyskryminację i przekonuje, że nic takiego nie ma miejsca. Twierdzi również, iż policja nie wywierała presji na właścicielach hoteli, by ci odwoływali rezerwacje złożone przez Polaków.

– Chciałbym z pełną stanowczością podkreślić, że nie ma mowy o żadnej dyskryminacji Polaków. Znam sprawę, do mnie też dotarły różne pogłoski, ale nic takiego nie będzie miało miejsca. Jako burmistrz tego miasta mówię głośno i otwarcie: Polacy są tu zawsze mile widziani. Zresztą, mieszka ich tu sporo i nic złego się nie dzieje.

– Sprawdziłem to. Rozmawiałem z szefostwem policji. Zapewniono mnie, że nie wydawano żadnej dyrektywy czy zalecenia w tej sprawie. Policja z Molde nie rekomendowała nieprzyjmowania Polaków w naszym mieście.

Według mnie to w takim przypadku oddolna inicjatywa danego właściciela obiektu czy firmy nim zarządzającej. Powtarzam jeszcze raz: miasto Molde i miejscowa policja nie zamierza stosować żadnych obostrzeń wobec polskich obywateli.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments