Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Shakur Stevenson chce Gervonte Davisa i Josha Warringtona. Wielkie walki na horyzoncie

Opublikowane 14 sierpnia 2020, 23:21
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: sportsnet.ca

Shakur Stevenson (14-0, 8 KO) celuje w zwycięzcę walki 24 października między Gervontą „Tank” Davisem a Leo Santa Cruzem.

Srebrny medalista olimpijski z 2016 roku Shakur nie jest pewien, czy Davis (23-0, 22 KO) dalej będzie w stanie robić limit 130 funtów, jeśli pokona Leo Santa Cruza (37-1-1, 19 KO), ale ma nadzieję, że tak.


„Za dwa lata chcę mieć dwa pasy w kategorii do 130 funtów, a potem prawdopodobnie będę szukał walk mistrzowskich w kategorii do 135 funtów” – powiedział Stevenson dla IFL TV. “Chcę mieć pasy co najmniej dwóch federacji. Nie mogę opuścić tej kategorii wagowej, dopóki nie zdobędę co najmniej dwóch tytułów – powiedział Stevenson.

„Muszę stawać się coraz lepszy i pokazywać wszystkim, że to co mówię udowadniam później w ringu” – powiedział Stevenson. „Nie będę zainteresowany walką z nim [Leo Santa Cruz], jeśli Davis go pokona”

Shakur Stevenson ma dopiero 23 lata, a na zawodowych ringach walczy od 2017 roku. W tym czasie jednak zdołał wyrobić sobie mocną pozycję w swojej wadze, a dzięki pewności siebie buduje coraz większą rzeszę kibiców. Wcześniej zdobywał srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w 2016, a także złoto Młodzieżowych Mistrzostw Świata w 2014 roku rozgrywanych w Sofii. Jego ewentualna walka z wygranym starcia Davis – Santa Cruz może wzbudzić wielkie zainteresowanie wśród kibiców boksu na całym świecie.

Źródło: boxingnews24.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments