Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

Angulo: Pandemia COVID-19 dała mi więcej czasu na przygotowanie się do walki z Benavidezem

January 29, 2020; Miami, FL, USA; Roamer Alexis Angulo steps on the scale to weigh in for his Matchroom Boxing USA bout at The Meridian at Island Gardens in Miami, FL. Mandatory Credit: Ed Mulholland/Matchroom Boxing USA
Opublikowane 15 sierpnia 2020, 19:45
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: boxingscene.com

Zawodnik wagi super średniej Alexis Angulo (26-1) był gotowy do walki z Davidem Benavidezem (22-0) tej wiosny, kiedy pierwotnie mieli walczyć. Starcie, podobnie jak większość świata sportu, została zamrożona w połowie marca z powodu pandemii COVID-19.

„Uważam, że zmiana terminu walki pomogła mi. Pomogła mi bardziej skoncentrować się na treningu zarówno w zakresie tego, jak trenowałem do tej walki, jak i pomogła mi mentalnie i duchowo przygotować się lepiej. Zmiana daty była najlepszą rzeczą, jaka mi się przytrafiła ”– wyjaśnił Angulo.

Zespół Benavideza niedawno przewidywał, że wygra walkę kończąc rywala w 6. lub 7. rundzie. Angulo zignorował te zaczepki i powiedział, że zobaczą, co się stanie, gdy wejdą na ring. „Drużyna Benavidez może myśleć, co chce, ale tylko Bóg wie, co wydarzy się w sobotni wieczór. Planuję pokazać im coś innego” – stwierdził Angulo.

Boks w Stanach Zjednoczonych wznowiono dopiero w czerwcu, a kilku zawodników wciąż nie stoczyło swoich pierwszych walk w tym roku. O tytuł WBC w wadze superśredniej będzie rywalizował tylko Angulo, ponieważ Benavidez nie zdołał w piątek zrobić wagi, także w razie zwycięstwa Benavideza tytuł zostanie wakujący.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments