sobota, 24 lipca, 2021
Strona głównaBoksArtur Szpilka podjął decyzję w sprawie dalszej kariery pięściarskiej!

Artur Szpilka podjął decyzję w sprawie dalszej kariery pięściarskiej!

fot. Twitter

Artur Szpilka udzielił wywiadu dla 6PAK.TV, rozmawiał z dziennikarzem Michałem Rogozińskim.

Swoją ostatnią walkę „Szpila” stoczył w marcu wracając po latach do kategorii cruiser i w mocno kontrowersyjnych okolicznościach wygrał z Siergiejem Radczneko (7-6, 2 KO). Szpilka i jego promotor zapewniali, że na pewno dojdzie do rewanżowego starcia, ale na dzień dzisiejszy jest bardzo daleko od tego. Czy rewanż jest w ogóle możliwy? Szpilka w wywiadzie zdradził, że podjął decyzję… i zostaje w wadze ciężkiej!

Szpilka został spytany przez dziennikarza ile aktualnie waży. Pięściarz odpowiedział, że jego aktualna waga wynosi 106 kg, jednak nie jest gruby.

„Docelowo już chyba podjąłem decyzję i zostaję w wadze ciężkiej. W cruiser wyszła walka jak wyszła, nie wiem czy to przez zbijanie. Chodzi o walkę z Radczenko. W tej ciężkiej boksowałem 10 lat, wiem jak tam się boksuje, na pewno najbliższa walka będzie w ciężkiej.

Na pewno nie chciałbym na walce ważyć 110 kg, tak jak było w przypadku walki z Chisorą. Maksymalnie na walce chciałbym ważyć 103 kg. Szybki, wyrzeźbiony, ale przede wszystkim silny.” – powiedział w rozmowie z Michałem Rogozińskim.

Zajmę się ciężkim treningiem i powrotem. Są nowe możliwości, kończy się coś, a zaczyna coś nowego. Ja jestem takim człowiekiem, że przeciwności losu mnie napędzają do jeszcze większego zaangażowania. Dzięki sportowi i dzięki swojej ciężkiej pracy poczułem i mam lepsze życie.

Następnie Artur Szpilka zaznaczył, że została mu jedna walka i będzie wolnym strzelcem. Szpilka jest od 10 lat związany z promotorem Andrzejem Wasilewskim.

„Nie chce się wiązać z żadnym promotorem. Chce być wolnym strzelcem. Andrzej Wasilewski jest najlepszy promotorem, może zadzwoni po walce za 2 miesiące i da fajną ofertę na jedną walkę. Nie wiąże mnie z nim nic, ma fajną walkę – okej bierzemy. Nie chce się wiązać na kontrakty na dwie, trzy walki.

Mam jakiegoś managera na oku, chce na razie po prostu wyjść i zrobić swoje. Sam jestem teraz reżyserem. Mam pióro i ja pisze swoją historię. Wcześniej tego nie mogłem zrobić, bo miałem promotora. To mnie najbardziej cieszy, że ja teraz jestem scenarzystom.

Arturowi została już tylko jedna walka do wypełnienia kontraktu z grupą Knockout Promotions i po niej stanie się wolnym zawodnikiem. Na ring powinien wrócić pod koniec tego roku.

Sergiej Radczenko za wszelką cenę dąży do rewanżu. Wydaje się, że tego samego chcą kibice. Andrzej Wasilewski w rozmowie z SE.pl był mocno zniesmaczony zachowaniem Ukraińca, zaistniałą sytuację komentował – „Widać jak na dłoni, że za wszelką cenę walczy o walkę ze Szpilką. Po takim niegrzecznym zachowaniu oferta będzie już nie 500 euro wyższa, a niższa. Niech sobie gada i krzyczy co chce, ja już przestaję mieć ochotę na ten rewanż

Zdziwiony Radczenko przesłał oświadczenie do Super Expressu, w którym pyta się, czy nie jest Szpilce wstyd przed kibicami. Uważa, że prawdziwy mężczyzna słowa dotrzymuje. Przeczytajcie sami:

Nie tak dawno czytałem o tym, że Artur podpisał umowę z Andrzejem Wasilewskim na ostatnią walkę, a później będzie wolnym zawodnikiem. Czytałem też, że ma trzy warianty z kim stoczyć walkę. Jestem tym bardzo zdziwiony!

Jeszcze wiosną Artur kontaktował się ze mną osobiście. Pisał o kontuzji, ale zapewniał, że do końca roku rewanż obowiązkowo musi się odbyć. A teraz mówi o trzech wariantach? Jak to?! Nie jest mu wstyd przed kibicami?

Uważam, że prawdziwy mężczyzna, jeśli dał komuś słowo, to go dotrzymuje. Wszyscy czekają na ten rewanż, a ja czekam na niego tym bardziej

Źródło: YouTube 6PAK.TV / Super Express

- Advertisement -

1 KOMENTARZ

0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Most Voted
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

Szef FAME MMA o współpracy z KSW: „Chciałbym bardzo. Myślę, że...

0
Krzysztof Rozpara w rozmowie z Andrzejem Kostyrą przyznał, że chciałby podjąć współpracę z organizacją KSW, która przyniosłaby korzyści całej dyscyplinie MMA w Polsce.
1
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x