Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Hearn o Whyte-Povetkin: Najważniejsza walka wagi ciężkiej w 2020 roku

Opublikowane 17 sierpnia 2020, 17:35
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: standard.co.uk

Eddie Hearn, promotor Dilliana Whyte, uważa, że ​​zbliżające się starcie jego boksera z Alexandrem Povetkinem to najważniejsza walka wagi ciężkiej jaka odbędzie się w 2020 roku.

Whyte (27-1, 18 KO) wnosi do ringu tymczasowy tytuł mistrza świata federacji WBC oraz status obowiązkowego pretendenta do właściwego tytułu. Anglik od wielu miesięcy nie może doczekać się walki o mistrzostwo świata, teraz jednak sytuacja ma się zmienić. Jeśli Whyte wygra, to zgodnie z zarządzeniem WBC dostanie walkę o tytuł do lutego 2021 roku.

Povetkin (35-2-1, 24 KO) to były mistrz olimpijski oraz były mistrz świata federacji WBA. Dla Rosjanina może to być ostatnia okazja, by jeszcze raz dostąpić walki o znaczący pas. Żeby do tego doszło musi jednak w sobotę przejść Whyte’a, co będzie bardzo trudne. Bukmacherzy typują zwycięstwo Whyte’a. Kurs dostępne tutaj.

Gdzie obejrzeć galę?

Obecnym mistrzem WBC jest Tyson Fury, który jest związany umową z Deontayem Wilderem. Ich walka planowana jest na 19 grudnia.

Na ostatnim zjeździe WBC dodało do puli walki Whyte-Povetkin pas WBC Diamond.

“Diamentowy tytuł WBC jest na szali po raz pierwszy. W stawce znajdzie się oczywiście także tymczasowe mistrzostwo świata. To najważniejsza walka w wadze ciężkiej w tym roku. Alexander Povetkin może wejść do gry i zostać obowiązkowym pretendentem tylko po wygraniu tej walki. Dillian Whyte czekał 1000 dni. Zwycięzca walki Fury – Wilder musi walczyć z Dillianem Whyte’m lub Povetkinem lub zwakować pas ”– powiedział Hearn dla IFL TV.

Kursy bukmacherskie na walkę dostępne tutaj.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments