Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Navarrete vs Villa – coraz bliżej do podpisania umowy na walkę o pas WBO wagi piórkowej

LAS VEGAS, NEVADA – SEPTEMBER 14: Juan Elorde (L) reacts after referee Russel Mora stops his WBO junior featherweight title fight against Emanuel Navarrete at T-Mobile Arena on September 14, 2019 in Las Vegas, Nevada. Elorde won with a fourth round TKO. (Photo by David Becker/Getty Images)
Opublikowane 30 sierpnia 2020, 20:08
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: dazn.com

Tym razem zespół Emanuela Navarrete był w stanie przedstawić ofertę, której jego potencjalny przeciwnik nie mógł odmówić.

Walka o wakujący tytuł w wadze piórkowej pomiędzy Navarrete i Rubenem Villą jest coraz bardziej realna, ponieważ ekipy obu zawodników są coraz bliżej zakończenia negocjacji. Federacja WBO dała jasno do zrozumienia, że liczy na to, że oba obozy dogadają się do końca tego tygodnia,w przeciwnym razie zostanie zarządzony przetarg. Według źródeł, istnieją jeszcze drobne kwestie do omówienia między obiema stronami, ale są to detale, które raczej nie powinny stanąć na przeszkodzie do potwierdzenia pojedynku.

ESPN podał, że potencjalna data walki to 10 października, chociaż obecny harmonogram przewiduje piątkowy występ w tym tygodniu (9 października) w Las Vegas.

Navarrete (32-1, 28 KO) pozostał na pierwszym miejscu w rankingu w wadze piórkowej WBO od opublikowania lipcowego rankingu przez organ sankcjonujący, umieszczając byłego mistrza na pierwszym miejscu. Navarrete próbował wcześniej zawalczyć z Jessie Magdaleno, ale obie strony nie doszły do porozumienia w kwestii finansów.

Oferta 250 000 dolarów pozostawiłaby Magdaleno (28-1, 18KO) zaledwie 100 000 dolarów wypłaty, ponieważ ustalono podział w wysokości 60/40 na korzyść Navarrete.

WBO nakazało Navarrete, aby zmierzył się z kolejnym pretendentem w kolejce, którym jest Villa. Niepokonany zawodnik z Salinas w Kalifornii powinien być od początku na pierwszym miejscu, ponieważ przed rozpoczęciem trwającej pandemii koronawirusa był tylko za Michaelem Conlanem. W końcu się udało, ponieważ Villa i jego zespół przyjęli ofertę złożoną im przez Top Rank.

Źródło: boxingscene.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments