Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Teofimo Lopez będzie chciał zniszczyć Wasilija Lomaczenkę 17 października

Opublikowane 31 sierpnia 2020, 08:22
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: essentiallysports.com

Teofimo Lopez Sr mówi, że jego syn będzie walczył z Wasilijem Łomaczenką, aby go „zniszczyć” 17 października na ESPN. Niepokonany mistrz wagi lekkiej IBF Lopez podejmie rywalizację z dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim Lomachenko.

Teofimo nie popełni tego samego błędu, który popełnił Canelo Alvarez, gdy w 2012 roku zmierzył się z najlepszym wtedy bokserem świata Floydem Mayweatherem Jr, decydując się boksować, a nie wykorzystać najważniejsze atrybuty, czyli młodość, siłę i gabaryty.

Canelo zdecydował się boksować z Mayweatherem, a to kosztowało go porażkę. Lopez, 23 lata, nie popełni tego samego błędu. Zamierza wykorzystać swój rozmiar, młodość i moc, by ścigać Lomaczenkę od pierwszej rundy i spróbować go znokautować.

Mistrzowie wagi lekkiej Lomachenko i Lopez mają obecnie walczyć 17 października w MGM Grand w Las Vegas.

Promotor Top Rank Bob Arum ma nadzieję, że rząd USA zezwoli kibicom na powrót do wydarzeń sportowych do czasu, gdy mistrz WBA / WBC / WBO wagi lekkiej Lomachenko (14-1, 10 KO) i mistrz IBF Lopez (15-0, 12 KO) spotykają się za dwa miesiące w wielkiej walce unifikacyjnej.

Obecnie jest mało prawdopodobne, aby kibice mogli wrócić na imprezy sportowe bez wprowadzenia szczepionki w Stanach. Byłoby zbyt wiele negatywnych skutków, gdyby pozwolono dużym grupom uczestniczyć w galach bokserskich przed listopadowymi wyborami.

„Uważam, że mój syn jest szybszy od Lomaczenki, uważam, że mój syn jest mądrzejszy od Łomczenki i uważam, że mój syn jest silniejszy” – powiedział Teofimo Lopez Sr w rozmowie z Boxing News. „Więc ma wszystko, aby pokonać Lomaczenkę. „Zamierzamy przystąpić do walki, aby zniszczyć Lomaczenkę. To nie będzie takie jak Canelo i Floyd Mayweather. 17 października wszyscy zdadzą sobie sprawę, że popełnili duży błąd.” – zakończył.

Źródło: boxingnews24.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments