Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Amir Khan atakuje Kella Brooka: On się mnie boi! Od wielu lat unika walki ze mną

Britain’s Amir Khan (L) battles Colombia’s Samuel Vargas in their welterweight contest at the Birmingham Arena on September 8, 2018. (Photo by Paul ELLIS / AFP)
Opublikowane 4 września 2020, 07:15
przez Damian Szymko
0
0
Brak komentarzy
Źródło: Paul ELLIS / AFP

Amir Khan (34-5, 21 KO) otwarcie mówi, że Kell Brook (39-2, 27 KO) nie chce, a raczej boi się z nim walczyć.

33-letni Khan zaprzecza, że ​​przez te wszystkie lata uciekał przed Brookiem, chociaż takie jest ogólne przekonanie fanów.

Nawet teraz były mistrz wagi półśredniej IBF / WBA – Khan, nie wykazuje szczególnego zainteresowania walką z Brookiem. Obaj pięściarze zbliżają się do końca swojej kariery i muszą w końcu ze sobą walczyć, jeśli chcą wykorzystać zainteresowanie, które wciąż istnieje wśród brytyjskich fanów boksu.

„Powodem, dla którego podpisałem kontrakt z Eddiem Hearnem, była obietnica walki z Kellem Brookiem. Ale potem on przeszedł do wyższej wagi. Ludzie czują, że to ja uciekam, ale tak nie jest. To Brook uciekł do wagi junior średniej i unika walki. To pokazuje, że nie chce ze mną walczyć” – powiedział Amir Khan.

Jeszcze kilka lat temu taki pojedynek mógłby zaszkodzić karierze Khana, gdyby walczył z Brookiem i został mocno pobity, jednak już nie w tej chwili. Khan przegrał tak wiele ważnych walk, że fani nie będą zaskoczeni, jeśli Brook też go pokona.

Jest oczywiste, że Brook szukał walki z Khanem, odkąd został zawodowcem w 2005 roku. Brook wspominał imię Khana tak często podczas wywiadów, że niektórzy fani boksu uważali, że ma na jego punkcie obsesję.

„W tej chwili rozmawiamy z takimi osobami jak Kell Brook, jest Manny Pacquiao. Moim pierwszym wyborem byłby Manny Pacquiao; jest taką legendą w sporcie ”– kontynuował Khan.

Brook musiałby zejść do 147 funtów, żeby zmierzyć się z Khanem, ale prawdopodobnie by to zrobił. Jeśli Brook jest skłonny zejść do 147 funtów za mniejszą wypłatę przeciwko Terence’owi Crawfordowi, to nie będzie miał problemów z zrobieniem takiej wagi na dużo większą wypłatę przeciwko Khanowi.

Źródło: boxingnews24.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments