fot. Sky Sports

Dzisiaj ma zostać oficjalnie ogłoszony rewanż pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (36-2-1, 25 KO) a Dillianem Whyte’m (27-2, 18 KO). Do wyczekiwanej walki dojdzie prawdopodobnie 21 listopada. Eddie Hearn zapowiedział na dzień dzisiejszy podanie informacji o swoich galach zaplanowanych do końca 2020 roku. Na twitterze ten fakt potwierdził również „The Body Snatcher”.

22 sierpnia na gali w Brentwood w ogrodzie Eddiego Hearna sensacyjnie w 5 rundzie Powietkin ciężko znokautował Whyte’a. W 4 rundzie jednak to Rosjanin wylądował dwukrotnie na deskach i był bliski porażki przed czasem. Powietkin dzięki zwycięstwu zdobył pas interim WBC kategorii ciężkiej. Jeżeli w listopadzie wygra ponownie stanie się obowiązkowym pretendentem do walki o mistrzostwo świata WBC, gdzie właściwy pas posiada aktualnie Tyson Fury.

Rosjanin nie mógł odmówić tego starcia, ponieważ w kontrakcie na 1 walka była zawarta klauzula o potencjalnym rewanżu, jeżeli Powietkin wygra – i oczywiście obóz Dilliana Whyte’a zamierza ze tego skorzystać, co było praktycznie pewne.

źródło: twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj