Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

MIchniewicz kończy pracę z reprezentacją U-21. Boniek: “Chodzi bardziej o interes Legii”

screenshot YouTube / Czesław Michniewicz
Opublikowane 12 października 2020, 17:37
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
screenshot YouTube / Czesław Michniewicz

Mecz z Bułgarią w ramach eliminacji mistrzostw Europy, będzie ostatnim z Czesławem Michniewiczem na ławce trenerskiej reprezentacji Polski U-21. Powodem rezygnacji jest konflikt w prowadzeniu dwóch drużyn na raz.

Michniewicz 21. września podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Zaskoczył tym ruchem wielu, szczególnie przez to, że w tamtym momencie nadal był trenerem młodzieżowej reprezentacji Polskiej, która jest w trakcie eliminacji do mistrzostw Europy.

Dzisiaj w programie “Misja Futbol” Tomasz Smokowski poinformował o rozstaniu się 50-latka z zespołem U-21. Jest to zaskoczeniem, ponieważ trener miał pełnić funkcję trenera w obu zespołach do listopada. Tak się jednak nie stanie. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski poinformował o odejściu szkoleniowca Legii portal “WP SportoweFakty”

“W listopadzie kadrę poprowadzi już nowy selekcjoner, który będzie miał możliwość stworzenia swojego sztabu. Wkrótce ogłosimy jego nazwisko, ale nie ma pośpiechu, bo nie jest to sprawa aż tak pilna. Nowy trener na pewno jednak zasiądzie na ławce w starciu z Łotwą – tak, żeby zyskać możliwość sprawdzenia różnych wariantów pod kątem mistrzostw Europy. One rozpoczną się już w marcu, więc czasu na przygotowania nie będzie wiele” – informuje rzecznik związku.

 “Mogę potwierdzić, że ta zmiana nastąpi szybciej i spotkanie z Bułgarią będzie pożegnalnym dla Czesława Michniewicza “

“Ta decyzja wynika po części z terminarza. – W listopadzie zmierzymy się już tylko z Łotwą, która zajmuje aktualnie 6., ostatnie miejsce w tabeli grupy. Bilans spotkań z tym rywalem nie będzie się więc liczyć w przypadku, gdybyśmy skończyli rywalizację na 2. pozycji” – zakończył Kwiatkowski.

Dezycja została podjęta wraz z podpisem Michniewicza na umowie z Legią.

Kibice Legii Warszawa i reprezentacji U-21 od początku moglibyć sceptyczni, co do pomysłu prowadzenia dwóch drużyn naraz. Zbigniew Boniek w rozmowie z “Interia.pl” przekonuje jednak, że od początku plan nie zakładał, że Michniewicz będzie związany z kadrą jeszcze przez długi czas.

Nie było planów, by Michniewicz prowadził kadrę do końca eliminacji. Nie mogliśmy jednak dokonać zmiany przed październikowymi meczami, skoro to on przygotowywał całe zgrupowanie, wysyłał na nie powołania. Od razu wiedzieliśmy, że prowadzenie jednocześnie dwóch samochodów podróżujących po dwóch zupełnie innych torach nie jest dobrym rozwiązaniem.” – zaznacza Prezes PZPN

“Chodzi nam bardziej o interes Legii. To nie byłoby dla niej dobre, gdyby trener Michniewicz za miesiąc znowu opuścił zespół na dwa tygodnie, tak jak się to stało teraz, gdy legioniści, pod nieobecność Michniewicza przegrali Superpuchar.”

“Mam taką zasadę, że najpierw się rozwodzę z danym pracownikiem, a dopiero później myślę o zatrudnieniu jego następcy. Nie sądzę, aby to było problemem” – dodaje Zbigniew Boniek.

Mecz reprezentacji Polski U-21 z Bułgarią odbędzie się już w ten wtorek.

Nowy trener Legii od razu zabiera się za transfery. Na początek chce wydać 1,5 miliona euro za 20-latka.

źródło: interia.pl, sportowefakty.wp.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments