Niedziela, 19 Maja, 2024

PZPN musi zapłacić kibicowi Legii Warszawa odszkodowanie! 63-latek został poparzony racą.

Opublikowane 3 listopada 2020, 19:45
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
fot. Screenshot YouTube / Lech – Legia

PZPN musi zapłacić odszkodowanie kibicowi Legii Warszawa, który został poparzony racą podczas finału Pucharu Polski w 2016 roku. Jak informuje portal Sportowe Fakty WP, Sąd Rejonowy przyznał kibicowi 15 tysięcy złotych odszkodowania! PZPN zapowiedział apelację w tej sprawie.

63-letni kibic warszawskiej Legii domagał się od Polskiego Związku Piłki Nożnej aż 25 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy zaznaczył, że organizator nie dochował staranności w zabezpieczeniu imprezy, przyznał rację poszkodowanemu mężczyźnie i wyznaczył odszkodowanie w wysokości 15 tysięcy.

Podczas pokazu pirotechnicznego, który urządzili sobie kibice obu drużyn, jedna z rac wpadła za koszulę 63-letniego kibica Legii. W wyniku zdarzeniach wypaliła mu dziurę w plecach, a spanikowany mężczyzna stracił przytomność.

Po opatrzeniu przez lekarzy, kibic wrócił do oglądania meczu. Następnie kontaktował się bezpośrednio z PZPN w sprawie odszkodowania, jednak organizator odrzucił dwukrotnie jego wnioski, w których zaznaczona była kwota 10 tysięcy złotych. Po odrzuceniu zdecydował, że sprawę zgłasza do sądu i zażądał 25 tysięcy złotych.

Jesteśmy zadowoleni z rozstrzygnięcia, uważamy je za sukces, zwłaszcza że był to nietuzinkowy proces. Nie będziemy składać apelacji, tym bardziej że sprawa trwała kilka lat. Mój klient chce to zakończyć – mówi Magdalena Sychowska, adwokat reprezentujący kibica. – powiedziała Magdalena Sychowska, cytowana przez Sportowe Fakty WP.

Na pewno będziemy apelować. Naszym zdaniem związek dopełnił wszelkiej staranności przy weryfikacji osób wchodzących na stadion i zrobił wszystko, żeby wykluczyć możliwe incydenty – przekazał Marcin Wojcieszak z PZPN.

Źródło: Sportowe Fakty WP

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments