Niedziela, 19 Maja, 2024

Sędzia brutalnie pobity przez byłego kapitana reprezentacji Rosji! [WIDEO]

screenshot twitter / shirokov
Opublikowane 6 listopada 2020, 16:01
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
Sędzia brutalnie pobity przez byłego kapitana reprezentacji Rosji!  [WIDEO]
screenshot twitter / shirokov

Rosyjska prokuratura oskarżyła byłego kapitana reprezentacji Rosji w piłce nożnej, Romana Shirokova, za brutalny atak na sędziego podczas amatorskiego meczu, czego skutkiem było trafienie arbitra do szpitala.

W sierpniu podczas amatorskiego meczu piłki nożnej w Rosji doszło do bezprecedensowego incydentu: 39-letni były kapitan rosyjskiej kadry, zaatakował sędziego spotkania, za to że pokazał mu czerwoną kartkę. Piłkarz najpierw powalił arbitra uderzeniem w twarz, a nastepnie poprawił mocnym kopnięciem, kiedy jego ofiara leżała na ziemii.

Prawnicy Nikity Danchenkova, sędziego feralnego meczu, zasugerowali, że Shirokov może być sądzony za próbę zabójstwa, po szokującym incydencie podczas pojedynku „Moscow Celebrity Cup”.

Moskiewska prokuratura zatwierdziła akt oskarżenia, w którym zarzuca mu umyślne wyrządzenie krzywdy z „chuligańskimi motywami”, które sąd oceni teraz jako potencjalną sprawę karną.

Była gwiazda Zenita i Spartaka Moskwa może zostać skazana na maksymalnie dwa lata więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego zarzutów związanych z jego druzgocąco brutalną reakcją na decyzję Danczenkowa podczas meczu w połowie sierpnia.

Po tym, jak Danchenkov nie podyktował rzutu karnego, mówi się, że Shirokov obraził go, i powiedział: „Jeśli pokażesz czerwoną [kartkę], dam ci jedną”.

Kiedy pokazany został mu czerwony kartkonik, wściekłość 39-latka doprowadziła do brutalnego ataku, w wyniku którego poturbowany Danchenkov trafił do szpitala z ranami i siniakami na twarzy i jednym oku oraz z podejrzaniem o złamanie łokcia.

Arbiter sierpniowego spotkania opublikował po tym wpis na instagramie: „Spędziłem cztery i pół godziny w szpitalu, a potem kolejne 15-20 minut na izbie przyjęć” – napisał Rosjanin w poście –„Założyli szwy wszędzie, zrobili kilka badań.Ale co najważniejsze, ze mną wszystko w porządku. Co cię nie zabije, uczyni cię silniejszym, jak mówią. Dlatego idziemy dalej i kontynuujemy pracę.”

„Chcę wszystkim podziękować za słowa wsparcia. To trudny moment dla mnie i moich bliskich”.

Roman Shikorov to ważna postać w historii reprezentacji Rosji. Zagrał w 57 meczach, a do siatki trafił 13 razy. Dodatkowo przez jakiś czas, był jeszcze jej kapitanem. Do tej pory pracował jako ekspert w panelu telewizyjnym.

Prawnik Aleksander Ostrovsky, chciał, aby Shirokov stanął przed poważniejszym zarzutem: „Uderzenia w głowę ze straszliwą siłą nie można nazwać niczym innym niż usiłowaniem zabójstwa” – argumentował.

„Dzięki Bogu [sędzia] był w stanie podnieść ręce, aby się chronić”.

Shirokov został zasypany negatywnymi komentarzami, kiedy wyciekły nagrania skandalicznego czynu. Były piłkarz przeprosił za ten czyn na instagramie.

„Chciałbym serdecznie przeprosić Nikitę za tak niestosowny czyn.

„Zdaję sobie sprawę, że pokazana czerwona kartka nie może być powodem do machania rękami.

„Mam nadzieję, że Nikita wróci do pracy tak szybko, jak to możliwe”.

Zobacz też: Maradona obchodzi 60. urodziny. Przypominamy jedne z najbardziej kontrowersyjnych momentów Diego.

źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments