Niedziela, 26 Maja, 2024

Teofimo Lopez do Wildera: ‘Jesteś dorosłym mężczyzną, przestań być suk*’

Opublikowane 7 listopada 2020, 08:21
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy
 Deontay Wilder / Teofimo Lopez Jr.
fot. mat. prasowe / Deontay Wilder / Teofimo Lopez Jr.

Teofimo Lopez, który w ostatniej walce pokonał jednogłośnie na punkty Wasyla Łomacznkę, powiedział Deontay’owi Wilderowi, aby “skupił się na sobie” i żeby zachowywał się jak “dorosły mężczyzna, a nie jak suk*”.

Wilder w lutym przegrał z Tysonem Furym w ich rewanżowej walce. Kilka dni temu w mediach społecznościowych zaczął wyżalać się i oskarżać Fury’ego oto, że podczas ich ostatniej walki, miał coś w rękawicy. Coś, co miało zrobić wgniecenie na głowie Wildera. Oprócz tego padły oskarżenia oto, że do wygranej Fury’ego przyczynił się również nielojalny trener, którego Wilder już zwolnił.

Próbowaliście sztuczek, również przy drugiej walce, ale tym razem naderwaliście moje ucho, co doprowadziło do krwawienia. To jest niemożliwe, żeby nowe 10-uncjowe rękawice mogły tak się wyginać, żeby miały rak dużo luźnej przestrzeni. Myślę, miałeś coś w rękawicy. Co o rozmiarze i kształcie jajka. To właśnie dlatego jedna strona mojej twarzy tak spuchnęła i pojawiło się na niej wgniecenie w kształcie jajka. Wciąż jednak nie mogłeś powalić tego króla. Musiałbyś mnie zabić. Na koniec potrzebowałeś sędziego i nielojalnego trenera, którzy rzucił ręcznik, żeby mnie zatrzymać  – mówił Wilder w jednym z nagrań na Twitterze.

Teofimo Lopez Jr. właśnie przeszedł operację, aby naprawić mikro złamania i uszkodzenia więzadeł w jego prawym dużym palcu po jego walce z Wasylem Łomaczenko. Posiadacz pasów IBF, WBA, WBO i WBC Franchise, Lopez Jr. widząc nieuzasadnione oskarżenia Wildera stanął po stronie Tysona Fury’ego.

„Myślę, że Wilder miał zbyt dużo czasu. Musi skupić się na swoim cholernym ja, wrócić na siłownię, przygotować się do walki ”– powiedział Lopez Jr. dla radia SiriusXM. „Przestań mówić o wgnieceniu w głowie. Jesteś dorosłym mężczyzną, przestań być su*ą”. – dodał.

Co ciekawe od razu po przegranej walce, Wilder próbował się tłumaczyć i zrzucał winę na strój, w którym wszedł na ringu. Pięściarz wyznał, że ważył on ponad 20 kilogramów. Następnie w mediach pojawiła się informacja o tym, że walczył z kontuzją, przez co jego ciosy nie robiły wrażenia na Furym. 

„Ja też brałem udział w tej walce kontuzjowany, jeśli chcesz porozmawiać o kontuzjach”, powiedział Lopez Jr. dla ESPN. „Ale nie szukałem z tego powodu żadnych wymówek.

„Myślę, że robiąc to, jako ktoś, kto był uważany za najlepszego boksera na całym świecie – używając tej wymówki, wygląda to na nim bardziej źle niż cokolwiek innego”. – skomentował Lopez.

Lopez Jr. przewidział, że Fury wygra rewanż, a jego ojciec i trener Teofimo Sr. nawet postawił 500$, że Fury wygra przez KO, wygrywając 2500$.

Wilder i Fury mieli spotkać się w trzeciej walce. Trylogia miała odbyć się 19 grudnia, jednak prawdopodobnie z powodu wygasłego kontraktu pojedynek został odwołany.

Źródło: rt.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments