Sobota, 18 Maja, 2024

Boniek o trudnej sytuacji Milika: “To problem Arka, nie reprezentacji[..]Na pierwszym miejscu patrzymy na jej dobro.”

fot. screenshot YouTube / Zbigniew Boniek
Opublikowane 9 listopada 2020, 18:08
przez Kuba Olas
0
0
Jeden komentarz
Boniek o trudnej sytuacji Milika: "To problem Arka, nie reprezentacji.[..]Na pierwszym miejscu patrzymy na jej dobro."
fot. screenshot YouTube / Zbigniew Boniek

Arkadiusz Milik od kilku miesięcy jest w ciężkiej sytuacji w swoim klubie. Prezes PZPN Zbigniew Boniek odniósł się do niej w rozmowie z Onet Sport. “Wydaje mi się że w styczniu zostaną ustalone zasady na jakich Milik miałby opuścić drużynę” – powiedział Prezes Boniek

Arkadiusz Milik od dłuższego czasu jest w konflikcie z prezesem Napoli Aurelio Di Laurentisem. Polak w czasie letniego okienka transferowego był łączony z wieloma klubami w Europie. Żaden transfer z różnych względów jednak nie wyszedł, i napastnik pozostał w klubie.

Napoli wiedziało o chęci odejścia Polaka z drużyny, więc w międzyczasie przygotowali sobie transfer na zastępstwo. Zakupili młodego Victora Osimhena za 80 milionów euro z LOSC Lille. Milik wiedział od dłuższego czasu, że nie ma co liczyć na grę w swoim obecnym klubie, lecz nie zrobił wystarczająco, żeby rozwiązać tę sytuację. Teraz następną szansę na opuszczenie Napoli będzie może mieć w styczniu.

Zobacz też: Gdzie oglądać Polska – Ukraina? [transmisja tv, stream online]

Do aktualnego położenia polskiego napastnika w Napoli odniósł się Prezez PZPN, Zbigniew Boniek:

“Kariera piłkarza jest krótka. Jeśli dodatkowo ktoś, tak jak Arek, miał przez wiele miesięcy problemy zdrowotne, teraz musi wycisnąć tę karierę do maksimum i cały czas grać. Mocno liczę, że od stycznia znów będzie regularnie wybiegać na boisko. Jeśli chodzi o napastników, nie panikujmy. Jako jedyni mamy Lewandowskiego. Piątek i Milik w ostatnich latach odgrywali ważną rolę w piłce europejskiej. Nie są w najlepszych momentach swojej kariery, ale to się szybko może zmienić. Ciągle mają piłkarską jakość i są na odpowiednim poziomie mentalnym.”

Napięta sytuacja Milika w klubie jest praktycznie nierozwiązywalna, i wydaje się, że jedyna opcją dla Polaka, jest odejście z włoskiej ekipy. Boniek zdradza, iż prawdopodobnym jest odejście napastnika w zimowym okienku transferowym.

“Nie lubię spekulować i wróżyć z fusów. Mówiąc wprost, nie wiem, dlaczego Milik nie gra. Wiem tylko tyle, że nie decydują o tym kwestie sportowe. Wydaje mi się, że konflikt na linii piłkarz – klub powoli dobiega końca i w styczniu zostaną ustalone zasady, na jakich Milik miałby opuścić drużynę. Nic więcej nie mogę powiedzieć, bo nie znam szczegółów.

Boniek uważa, że skoro reprezentacja mogła poradzić sobie bez Lewandowskiego, to tym bardziej da sobie radę bez Milika. Prezes PZPN zaznacza jednak, iż nikogo nie przekreślają, tak jak Grosickiego, który również nie gra w klubie.

Obecna sytuacja to bardziej problem Arka niż reprezentacji. Graliśmy kilka meczów bez Lewandowskiego i jakoś musieliśmy sobie poradzić. Milik to ważne ogniwo drużyny Brzęczka, daje dodatkową opcję, jaką jest gra dwójką napastników. To jednak Arek musi się postarać o to, by być w stu procentach gotowym. My jesteśmy od tego, by mu pomóc. Nikogo nie przekreślamy. A poza tym nie sprowadzajmy tematu braku regularnej gry do Milika, bo podobny problem ma chociażby Kamil Grosicki. Na pierwszym miejscu musimy patrzeć na dobro reprezentacji.”

Zobacz też: Kapitan reprezentacji Rosji nagrał wideo podczas masturbacji. Został wyrzucony z kadry! [WIDEO]

źródło: onet.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments