Niedziela, 19 Maja, 2024

Świat żegna Diego Maradonę: Messi, Ronaldo, Pele, Boniek i inni.

fot. screenshot YouTube / Diego Maradona
Opublikowane 25 listopada 2020, 20:34
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
fot. screenshot YouTube / Diego Maradona

Cały świat wspomina wielkiego Diego Maradonę, który zmarł dzisiaj w jego domu w Argentynie. Najprawdopodobniej przyczyną zgonu był zawał serca.

25.11.2020. jest smutną datą w piłkarskim świecie – Mistrz Świata z Argentyną w Meksyku 1986, Diego Maradona (1960-2020) zmarł w Tigre z powodu zatrzymania krążenia.

Cały świat wspomina autora “Ręki Boga”. Napisali o nim między innymi dwójka najlepszych piłkarzy na świecie: Leo Messi, i Cristiano Ronaldo.

“To bardzo smutny dzień dla wszystkich Argentyńczyków i dla świata piłki nożnej. Diego jest wieczny. Odszedł, ale nas nie zostawił. Zachowuję w pamięci wszystkie piękne chwile, które z nim przeżyłem. Przekazuję kondolencje całej jego rodzinie i wszystkim przyjaciołom. Spoczywaj w pokoju” – napisał Messi na Instagramie

Zobacz jak Diego Maradona rozpętał zamieszki podczas meczu Barcelony. Piłkarz wywoływał sporo kontrowersji. (VIDEO)

“Dziś żegnam się z przyjacielem, a świat żegna wielkiego geniusza. Jednego z najlepszych w historii. Niezrównany magik. Odchodzi zbyt wcześnie, ale pozostawia po sobie dziedzictwo i pustkę, która nigdy nie zostanie wypełniona. Spoczywaj w pokoju, asie. Nigdy nie zostaniesz zapomniany” – opublikował swoje przemyślenia Cristiano Ronaldo

Boskiego Diego wspomina także Prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek.

W Neapolu – mieście które kocha Maradonę – ludzie zaczęli się zbierać, i układać znicze pod muralem Diego. Argentyńczyk jest tam kochany jak żaden inny piłkarz.

https://twitter.com/TSmokowski/status/1331676667018874883

Mistrza świata pożegnał go też jego największych rywal jeśli chodzi o to, kto jest najlepszym piłkarzem w historii futbolu.

“Co za smutna wiadomość. Straciłem wspaniałego przyjaciela, a świat stracił legendę. Wciąż jest wiele do powiedzenia, ale na razie niech Bóg da siłę członkom rodziny. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli razem zagrać w piłkę na niebie.” – napisał na twitterze Brazylijczyk Pele

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments