Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Mike Tyson vs Roy Jones Jr – Relacja, wideo, wynik walki [WIDEO]

Fot. Starcie Mike Tyson – Roy Jones Jr zakończone remisem, Twitter
Opublikowane 29 listopada 2020, 07:58
przez Lukasz "Magiku"
0
0
Brak komentarzy
Fot. Starcie Mike Tyson - Roy Jones Jr zakończone remisem, Twitter
Fot. Starcie Mike Tyson – Roy Jones Jr zakończone remisem, Twitter

Powrót legend. Walka na, którą czekał z wypiekami cały bokserski świat. Wielcy mistrzowie Mike Tyson i Roy Jones Jr sprawdzili się między linami w walce „pokazowej” na gali w Los Angeles.

Mike Tyson postać, której nie trzeba nikomu przedstawiać i jest chyba najbardziej rozpoznawalnym pięściarzem na świecie. Siła, dynamika i praca nóg nie z tej ziemi a styl, które w nim zaszczepił Cud D’Amato – peek-a-boo opanował niemal do perfekcji. W czerwcu skończył już 54 lata. Iron Mike to dwukrotny mistrz świata kategorii ciężkiej w latach 1986-1990 oraz w roku 1996.

Tyson na stałe zapisał się na kartach historii boksu i jako najmłodszy zawodnik w historii, zasiadł na tronie dywizji królewskiej. 22 listopada 1986 roku nokautując Trevora Berbicka w 2 rundzie, został mistrzem świata federacji WBC mając wtedy zaledwie 20 lat, 4 miesiące i 22 dni! Jego kariera to istny rollercoaster, żył i balansował na krawędzi i bardzo często ją przekraczał. Narkotyki, alkohol, dziewczyny, awantury, bójki a w 1992 roku za gwałt na uczestniczce konkursu piękności trafił do więzienia (wyszedł na wolność 25 marca 1995). Ostatnią zawodową walkę Mike stoczył w 2004 roku i przegrał przed czasem z Kevinem McBridem.

Roy Jones Jr to pięściarz, który prezentował chyba najbardziej bezczelny styl w historii, a do tego do bólu skuteczny! To jeden z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Wizytówką Roya była niesamowita szybkość oraz refleks i często tym wyprowadzał swoich rywali z równowagi, bo był dla nich nieuchwytny. Junior to były mistrz świata w 4 kategoriach wagowych – średniej, super średniej, półciężkiej oraz ciężkiej. Jest także srebrnym medalistą olimpijskim z Seulu.

W styczniu będzie obchodził 52 urodziny. W 2003 roku Jones dokonał rzeczy, która wydarzyła się drugi raz w historii boksu. Pokonał wtedy Johna Ruiza pomimo ogromnej różnicy wagi 88 kg, do 103 kg. Tym samym Roy zdobył pas WBA kategorii ciężkiej i został drugim w historii pięściarzem, który zdobywał mistrzostwo świata w dywizji średniej oraz ciężkiej. Ostatnią zawodową walkę Junior stoczył na początku 2018 roku i na punkty pokonał Scotta Sigmona.

ZASADY POJEDYNKU, PRZEPISY:

Walka odbyła się na dystansie 8 rund, każda po dwie minuty. Pięściarze walczyli w dwunastouncjowych rękawicach. Pojedynek był sankcjonowany przez Komisję Sportową Stanu Kalifornia i nie był oficjalnie punktowany ponieważ walka miała charakter pokazowy.

Starcie było jednak punktowane „na odległość” przez byłych mistrzów: Christy Martin, Vinny Pazienzę oraz Chada Dawsona. I na tej podstawie dla „zwycięzcy” miał zostać wręczony pas od federacji WBC – „Frontline Battle Belt„,  z napisem „Black Lives Matter„.

Oficjalne ważenie:

Podczas oficjalnej ceremonii ważenia Mike Tyson okazał się cięższy o prawie 5 kg od swojego rywala. Żelazny wniósł na wagę 220 funtów, czyli ok 99,8 kg. Natomiast Roy Jones Jr – 210 funtów, ok 95,2 kg.

Przebieg walki:

1 Runda:

Mike Tyson jak zapowiadał ruszył ostro do przodu od pierwszego gongu. Kilka szybkich lewych prostych i ciosów na dół. Tyson trafia mocnym sierpem, Jones wpada w klincz. Roy charakterystycznie z nisko opuszczonymi rękami. Runda Tysona 10-9

2 Runda:

Mike zarzyna lewym sierpem góra-dół. Roy trafia nisko bitym lewym prostym. Tyson w swoim stylu szybkie doskoki i ciosy w półdystansie, Jones ucieka w klincz. W Końcówce rundy dobra seria lewych sierpowych Mike’a, w tym jeden mocny po gongu! Tyson przeprasza rywala. Runda Tysona 20-18.

3 Runda:

Kapitalny lewy podbródkowy w wykonaniu Tysona. Jones jakby trochę opadał z sił. Przypadkowe zderzenie głowami i kilka sekund przerwy. Roy próbuje dystansować Bestię lewymi prostymi, ale nieskutecznie i dosyć często widzimy walkę w półdystansie gdzie dużo groźniejszy jest Mike. Ponownie runda Tysona 30-27.

4 Runda:

Roy na szybkości próbuje zaskoczyć rywala, zmienia pozycję i ciosy dochodzą do celu. Dwa mocne haki w okolice wątroby Jonesa! Roy odpowiada lewy-prawy na górę i mamy ponownie zwarcie. Runda wyrównana, Jones 39-37.

5 Runda:

Roy wyprowadza po 2-3 szybkie ciosy i od razu wpada w klincz. Nie pozwala na dłuższą walkę w półdystansie. Tyson odpala mocny lewy sierp i pod Royem lekko ugięły się nogi. Bardzo dobra końcówka Tysona wystrzelił kilkoma mocnymi ciosami, które doszły do celu Runda Tysona 49-46.

6 Runda:

Tyson wpada z lewym sierpem, Jones od razu łapie rywala. Na rozerwaniu Żelazny trafia prawym hakiem. Jones już ciężko oddycha. Tyson cały czas poluje na mocny lewy sierp, Junior dobrym balansem unika zagrożenia. Runda wyrównana, remis 59-56.

7 Runda:

Jones nie pozwala na dłuższą wymianę i wpada w klincz. Tyson zapędza rywala do narożnika i wyprowadza kilka mocnych ciosów. Lewy-prawy Mike’a i ponownie klincz. Roy całą rundę przewalczył na wstecznym, Tyson próbował go dopaść, ale jak tylko trafił to dochodziło do klinczu. Rudna Tysona 69-65.

8 Runda:

Mocny początek ostatniej rundy z obu stron otwarta wymiana. Pięściarze szukają kończącego uderzenia. Tyson zwiększa obroty i trafia lewym hakiem na górę. Roy balansując na nogach wyprowadza długi prawy i lewy na dół. Mike trafia w półdystansie. W końcówce Tyson atakuje i trafia mocnym prawym spychając Jonesa na liny. Równo z gongiem trafia jeszcze Bestia i mamy koniec walki. Runda Tysona 79-74

Oficjalnie tak jak było zapowiadane, mamy ogłoszony remis! Pasy trafiły do obu zawodników!

Mike Tyson zgodził się z wynikiem pojedynku, natomiast Roy Jones Jr przyznał, że nie po to powracał na ring i stanął do walki z Bestią, żeby starcie zakończyło się remisem.

Kiedy Roy Jones Jr po zakończonym pojedynku został zapytany o to, czy obawiał się starcia z Bestią, Tyson rozbawił wszystkich odpowiadając za niego – Dlaczego nikt nie martwi się o mój tyłek? On walczył 2 lata temu, ja nie walczyłem 15/16 lat. Nie jestem gigantem, jestem początkującym.

Pierwsze słowa po walce:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments