Piątek, 19 Kwietnia, 2024

Phil De Fries przed kolejną obroną pasa KSW – ‘Miałem problemy psychiczne, dostałem tabletki i od tego czasu nie przegrałem walki’

Fot. Phil De Fries, Twitter
Opublikowane 9 grudnia 2020, 15:59
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Phil De Fries to obecny mistrz KSW w wadze ciężkiej. Brytyjczyk w swojej karierze stoczył 25 walk, z czego wygrał 18 razy, w tym 14 przed czasem. Fighter walczył m.in. w UFC, Bellator, czy też M-1 Global.

De Fries w KSW pozostaje niepokonany. W polskiej organizacji zadebiutował w 2018 roku i już w pierwszym pojedynku zdobył mistrzowski pas, który obronił w kolejnych trzech starciach. Pokonał Michała Andryszaka, Karola Bedorfa, Tomasza Narkuna i Luisa Henrique. Na gali KSW 57 Brytyjczyk po raz kolejny będzie bronił pasa, tym razem w starciu z Michałem Kitą.

W szczerym wywiadzie, który udzielił dziennikarzom portalu MMAJunkie, De Fris zdradził, że musiał zmierzyć się z problemami psychicznymi.

Miałem problemy ze zdrowiem psychicznym przez całą moją karierę. Miałem irracjonalne obawy, że najmniejsze rzeczy mogą doprowadzić do tragicznych konsekwencji – wyjaśnił.

Zawodnik wyznał, że znacznie dobiło go zwolnienie z UFC – zacząłem pić i takie tam, miałem załamanie, musiałem zając się swoimi problemami psychicznymi.

De Freis zdradził, że wszystkie zmieniło się, kiedy poszedł do lekarza – Widziałem się z terapeutą, dostałem tabletki antydepresyjne i od tego czasu nie przegrałem walki.

Fighter ostatnią porażkę zaliczył w 2017 roku. Od stracia w RCC Boxing Promotions wygrał 6 pojedynków, w tym 3 razy przed czasem.

Na backstagu czułem niewiarygodny strach, ale teraz, z lekami i terapią czuję się tak – “Jest wspaniale! W końcu mogę cieszyć się sobą!” – dodał.

Źródło: MMAJunkie

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO