Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Ogromne pieniądze za walkę Joshua – Fury! Wiemy, ile pięściarze mogą zarobić na hitowym pojedynku

Fot. Joshua – Fury, YouTube
Opublikowane 14 grudnia 2020, 12:56
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Starcie Anthony Joshua – Tyson Fury to bez wątpienia pojedynek, na który czeka najwięcej kibiców. Hitowe starcie i ewentualny rewanż może przynieść pięściarzom kosmiczne pieniądze.

W miniony weekend AJ znokautował Pulewa i obronił mistrzowskie tytuły. Za tę walkę miał otrzymać 10 milionów funtów, jednak to nic w porównaniu z tym ile może zarobić. Cały bokserski świat wyczekuje teraz starcia dwóch Brytyjczyków. Jak przekazali promotorzy, od dzisiaj mają zacząć się rozmowy i negocjacje. O pierwszych doniesieniach informuje brytyjski portal The Sun.

Według magazynu promotorzy próbują porozumieć się w sprawie dwóch pojedynków. Pierwszy z nich ma odbyć się na Bliskim Wschodzie. Według Eddiego Hearna zostanie wybrane jedno spośród trzech miejsc – Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, lub Katar. Jeśli chodzi o pierwszą walkę, w grze może być nawet 200 milionów funtów.

Za pierwszą walkę zawodnicy podzielą się pieniędzmi po równo, w kolejnej 60% trafi do zwycięzcy, a reszta do przegranego.

Pojedynek rewanżowy miałby odbyć się już w Wielkiej Brytanii, kiedy na stadion Wembley będzie można wpuścić kibiców. Zysk ze sprzedanych biletów mógłby przekroczyć 100 milionów funtów. To jednak nie wszystko. Do tego dochodzi subskrypcja PPV, która kosztowałaby 29,95 funtów. Eddie Hearn jest przekonany, że uda się pobić rekord sprzedaży.

Jak obliczył brytyjski portal, wraz z prawami telewizyjnymi zagranicznych kanałów, zyski z dwóch walk mogą wynieść nawet 500 milionów funtów.

Źródło: The Sun

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments