Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Szeremetę po wygranej z Gołowkinem czeka jeszcze większy pojedynek!

Szeremeta po wygranej z Gołowkinem może zmierzyć się z najlepszym na świecie pięściarzem w kategorii P4P
Fot. Kamil Szeremeta, YouTube
Opublikowane 18 grudnia 2020, 18:04
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Już za moment rozpocznie się gala bokserska w Hollywood, a w starciu wieczoru przed życiową szansą stanie polski pięściarz Kamil Szeremeta.

W pojedynku, którego stawką jest mistrzowski pas wagi średniej IBF, zmierzy się z Giennadijem Gołowkinem, który jest zdecydowany faworytem tej walki. Kazach ma na swoim koncie 40 zwycięstw, w tym 35 przez nokaut! Zawodnik przegrał w swojej karierze tylko jedną walkę, co i tak było dla wszystkich wielkich zaskoczeniem.

Znacznie mniej doświadczony Polak stoczył 21 walk i wygrał wszystkie z nich, w tym 5 przed czasem. Szeremeta mimo roli dużego underdoga wierzy w swoje zwycięstwo i w to, że zapisze się na kartach historii nie tylko polskiego, ale i światowego boksu – Nie chcę dużo gadać przed walką, bo to nie ma sensu. Ring i tak wszystko zweryfikuje – mówił przed walką.

Co ciekawe, Gołowkin podchodzi do walki, nieco lekceważąc rywala. Zawodnik przyznał, że nie analizował wcześniejszych starć Polaka, gdyż według niego jest powtarzalny i w każdej walce prezentuje to samo.

Eddie Hearn, promotor, który organizuje galę, w rozmowie z mediami przyznał, że jeśli Szeremeta pokona Gołowkina, może zawalczyć nawet z Canelo Alvarezem. Meksykanin jest jednym z najlepszych pięściarzy na świecie i już od dawna króluje w rankingach bez podziału na kategorie wagowe . Stoczył 56 walk, dwie z nich zakończyły się remisem, a jednak porażką. Pięściarz został pokonany jedynie przez Flodya Mayweathera.

Jeżeli wygra, to wszystko jest możliwe. Swoją kolejną walkę mógłby stoczyć nawet z Canelo Alvarezem – przyznał Hearn.

Gala z udziałem Polaka rozpocznie się o 23:00. Przewiduje się, że starcie wieczoru wystartuje około godziny 2:00. Wielką szansę Szeremety można obejrzeć jedynie po wykupieniu dostępu do platformy DAZN, który kosztuje 7,99 zł.

DOSTĘP DO DAZN I WALKI SZEREMETA – GOŁOWKIN WYKUPISZ – TUTAJ

Źródło: Super Express

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments